Miroslavst

Je debilita vrozená nebo se dá získat?

Je debilita vrozenou poruchou nebo jí člověk získá až v průběhu života?
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2280­44-rapper-50cent-trapne-zertoval-o-japonske-tragedii.html

Nejlepší odpověď
iceT

Mentální retardace je postižení jedinců, při kterém dochází k zaostávání vývoje rozumových schopností, k odlišnému vývoji některých psychických vlastností a k poruchám v adaptačním chování. Mentálním postižením nebo mentální retardací je nazýváno trvalé snížení rozumových schopností, které vzniklo v důsledku organického poškození mozku. Není to nemoc, ale trvalý stav, který klasifikujeme do šesti základních kategorií…
Dnes se tento pojem moc nepoužívá,spíš jako nadávka,nebo vyjádření něčí hlouposti.

Tento článek mi připomíná jedno vyjádření zahraničního potentáta ohledně 11.září-něco ve smylu to máme dnes krásně,ale jaksi na toto datum zapomněl.
No,nikdo nejsme dokonalý.....

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­bilita#Lehk.C3­.A1_ment.C3.A1ln­.C3.AD_retarda­ce_.28IQ_50_.E2­.80.93_69.29

Další odpovědi
Děda Louda

Etiologie (příčiny vzniku) mentální retardace:

Mentální retardace může vzniknout ve třech obdobích:
prenatálním (před narozením dítěte) – kvůli infekci matky během těhotenství, jejímu špatnému životnímu stylu, úrazu
perinatálním (během porodu nebo těsně po něm) – porod může být protrahovaný (dlouhotrvající), může dojít k hypoxii plodu,
tedy k nedostatku kyslíku atd.
postnatálním (po porodu do 2 let věku dítěte) – infekce, úrazy, záněty mozku, těžká žloutenka, špatná výživa
Svou roli zde hraje i dědičnost a specifické genetické příčiny jako například chromozomální aberace, která způsobuje Downův syndrom.

Takže toho se asi nezbavíš. (Joke)

dudu

Někdy to vypadá tak, že je vysoce infekční a někteří jedinci nám denně dokazují, že je věčná.

led

Táto „debilita“ v prípade rappera, nech mi Fog prepáči, je bezcitná „prirodzená“ vlastnosť mnohých amerických občanov. Je to dané spoločnosťou. Nie je vrodená, ale krvopotne získaná a udržiavaná.
Vrodene postihnutý človek sa málokedy takto vyjadrí.

pohoda

Je to porucha, kterou má například Paroubek vrozenou a většina členů současné vlády jí získala v průběhu života.

anonym

V tomhle případě je vrozená.Jasnej retarda.