Michèle

Je chov ještěrky náročný? Přemýšlím o tom, že bych si možná nějakou pořídila.

gecco: děláš že sebe chytrého, ale nedaří se ti to. Když už jsi chtěl napsat nějaké přirovnání, abys že mě udělal deb*la tak se ti to nepovedlo.
I dítě že základky by mělo vědět, že savci a ještěrky nejsou na stejném stupni. Když už tak třeba ještěr a např pes, nebo kočka. Protože savec může být pes, medvěd, člověk, nebo třeba liška, ale ještěr patří mezi plazy a mezi plazy zase patří želvy, hadi, jesteri.

Nejlepší odpověď
Drap

Exotickou si můžeš pořídit ve zverimexu a podle druhu je i chovatelství různě náročné. Naše ještěrky jsou chráněny zákonem a jejich chov ti nikdo nepovolí.

Další odpovědi
lexx

pokud bude odchycena u nás ve volné přírodě tak není…ale zvířátku je tam líp, je užitečná, exotickou potvoru ze zooprodejny pořídit si můžeš, ochotně tam poradí

Luxx

jestli si myslíš, že si chytneš někde na stráni ještěrku obecnou, nedej bože ještěrku zelenou, tak věz, že je to zapovězeno.. a to zákonem č. 114/1992 Sb.

viz § 5, odstavec 1) – Všechny druhy rostlin a živočichů jsou chráněny před zničením, poškozováním, sběrem či odchytem, který vede nebo by mohl vést k ohrožení těchto druhů na bytí nebo k jejich degeneraci, k narušení rozmnožovacích schopností druhů, zániku populace druhů nebo zničení ekosystému, jehož jsou součástí.

a

§ 50, odstavec 2) – Je zakázáno škodlivě zasahovat do přirozeného vývoje zvláště chráněných živočichů, zejména je chytat, chovat v zajetí, rušit, zraňovat nebo usmrcovat. Není dovoleno sbírat, ničit, poškozovat či přemisťovat jejich vývojová stádia nebo jimi užívaná sídla. Je též zakázáno je držet, chovat, dopravovat, prodávat, vyměňovat, nabízet za účelem prodeje nebo výměny.

a tak dále…

a jestli jsi myslela nějakého leguána nebo tak něco, tak to není žádná ještěrka, ale ještěr