Adam2

Je bezpecne posilovat po velmi kratkem spanku?

Treba po takovych trech hodinach

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, není…
Protože zmožen nedostatkem spánku zakopneš už cestou do posilovny a pak budeš mít sice mohutnou muskulaturu, ale i silniční lišej na xichtíku…
:-O
Máš zplantané informace – spánek (odpočinek) je důležitý PO posilování, během relaxace totiž kompenzují svaly předchozí námahu a ´posilují´ (rostou, pevní…).
Před posilováním je to, v zásadě, úplně jedno (pokud mohlo tělo dostatečně odpočívat po předešlém posilování – cvičení ´do mrtva´ je pro většinu sportovců kontraproduktivní) – takže zvládneš-li cvičení, klidně posiluj po noční šichtě…
😉

Další odpovědi
Drap

To si musí každý určit sám. Tělo každého jedince se chová jinak.

Kelt

Hlavně nic neuspěchej. Posilování , učení a podobně se má dělat v pohodě. v klidu, v souladu. Ne že musíš, aby sis odfajkoval splněna posilovna, ale cítíš, že to není ono. Pak tě to ani nebude bavit.

pepe88

Málo spánku + posilování vede jen k potížím,hlav­ně cns.