kvikal

Je „běžný prostředek“ běžně k dostání ??

Možná, že už televizi beru opravdu moc do detailů ale když přehlédnu skvělé učinky některých prostředků co vyčistí skvrnu z druhé strany skla apod. zajímalo by mě co je to za prostředek s nálepkou „běžný prostředek“ co skvrny nedokáže odstranit tak perfektně jako ostatní. Je předhazován v každé reklamě od všech značek, pokaždé prohrává souboj a je vždy dražší ALE já ho za boha nikdy neviděla v žádném obchodě… OTÁZKA ZNÍ: je šance že existuje v reálném světě ??

Nejlepší odpověď
BEAES

Běžný prostředek je ten, který není značkový a nemá reklamu, i když je kolikrát účinější, levnější a většinou i české výroby.

Další odpovědi
Miroslavst

Každý zde píše o tom, že ten běžný prostředek je vlastně neznačkový, ale to není pravda. Jak už bylo uvedeno, nesmí se říct v reklamě, že výrobek A má menší učinnost než ten náš výrobek B.
Reklama je o tom, aby přesvědčila spotřebitele, že právě tento výrobek je ten nejlepší než ostatní.

Ajadom

Je to jinak. V zákoně o reklamě je, že nesmí žádná značka hanit tu druhou značku, jen vychvalovat tu svoji. Takže Běžný přípravek/pros­tředek je/jsou ty ostatní značky.

ReHu

Mě ty reklamy také pijou krev. A ty nelogické maximálně.
Bílá je bělejší každé 4 měsíce a běžný prostředek........
A výrobky ani nefungují. Ví to většina zákazníků už léta, všichni tu reklamu platí, ale stále ještě zbývají tací, kteří to chtějí párkrát vyzkoušet.

lorja

Ono záleží i na tom,kdo jaký prostředek považuje za běžný .Já si myslím,že se v reklamě skrytě myslí i na cenu.Pro někoho dát za prášek na praní / nemyslím velké balení / třeba 500 Kč je normální a někdo si takové peníze nemůže dovolit utratit.Takže pro každého může být formulace : "běžný"různá.