looser

Je agátové drevo jedovaté aj keď je úplne vysušené?

Prosím potreboval by som vedieť či je agátové drevo jedovaté aj ked sa poriadne vysuší a či by bolo nebezpečné pre drobné hlodavce, konkr. pieskomily. Ďakujem

Nejlepší odpověď
beer

Celá rostlina je jedovatá (kůra, dřevo) i suchá vyjma květů, které jedovaté nejsou.
Na umisťování do interieru zvířat se používají většinou větve ovocných stromů, stejně tak na okus – drž se proto toho.
Více o akátu http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Trnov­ník_akát