Je absolutorium stejně uznávané jako maturitní zkouška? V čem je rozdíl?

Jaký je rozdíl mezi absolutoriem a maturitou?

Nejlepší odpověď
annas

Absolutorium je označení pro ukončení vzdělání na některých vyšších odborných školách a konzervatořích.

Úspěšným vykonáním absolventských zkoušek na konzervatoři (tedy absolutoriem) se získává vyšší odborné vzdělání s právem užívat titul Diplomovaný specialista (zkratka DiS., která se píše za jménem).

Maturita je zkouška zakončující středoškolské vzdělání ve většině středoevropských zemích, tedy i nás (bez titulu).