Avatar uživatele
dust8

Je 7letá tiskárna Canon už před hrobem, nebo se s ní dá ještě počítat?

Právě jsem jí dal trochu do kupy a už zase tiskne OK. Měla problém s tiskem černé barvy.
Pomocí papírových kapesníků jsem otřel hlavy a nějaké další součásti od barvy v tiskárně a nyní je kontrolní tiskový vzorek skoro v pořádku.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1544 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

„před hrobem“ je v okamžiku, kdy jí vyrobili v továrně. Je to jen otázka času, který nikdo předem nezná. Když se o ni budeš dobře starat, může vytržet hoooodně dlouho. Vliv na to má i dodržení, nebo ještě lépe naddržení výrobních postupů a kvality.

V zásadě… pokud tiskne, nedělal bych si starosti. Ve firmě bych ji vyměnil ihned po odepsání z nákladů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
agentpv

Já dostal před 12 roky – už tehdy prý dost starou tiskárnu HP deskjet 920 a dodnes mi tiskne. Doufám že jsem to právě nezakřiknul.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pokud není kontrolní tisk takový jako má být, tak v pořádku není. Jedná se se ucpané trysky tiskové hlavy. Pokud nepomůže hloubkové čištění, ostatní snaha většinou hlavu pošle do věčných lovišť. Problém se bude jenom zhoršovat.

Edison. Tiskárna se odepisuje ihned po pořízení jako DKP (nebo jak se to dnes jmenuje).

U inkoustových tiskáren Canon je tisková hlava dražší než nová tiskárna. S inkoustovou tiskárnou je třeba minimálně jednou za měsíc tisknout! většinou to chce ještě častěji!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Asi Ti nikdo neodpoví. Dokud tiskne tak ji nech, pak vyměň. Mám podobně starou Canon, zvládá v pohodě i když se s ní několik měsíců netiskne. Vaz ji zlomil bordel zapadlý mezi tiskovou hlavou a parkovací polštářky (zůstal tam několik týdnů kdy vlastně nefungovalo těsnění u tiskové hlavy a inkoust tekl všude okolo). Po výměně tiskové hlavy (cca 800,– a hodinka práce) zas tiskne o 106.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dust8

Hloubkové čištění hlav softwarově nezabíralo.

před 1544 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet