DeLanne

Jdou odbarvit zesvětlené vlasy? (blond)

Doplňuji:
Napsala sem oDbarvit a hele ty podtim pokud tvé znalosti sahají k bodu 0 tak sem prosím nepiš. Vřelé dík

Nejlepší odpověď
www

Odbarvit do bíla?
Dobrej nápad! Ale počkej, nakonec zbělají samy a zase budeš chtít barvit ! 😁
Doplňuji:
Svým doplněním si koleduješ o smazání otázky.
Míníš-li to další odbarvení vážně, použij kysličník, půjde to až doběla za cenu zničení vlasů. Přesnější info ti dá každý kadeřník.

Další odpovědi
briketka10

odbarvit, nebo obarvit ??
obarvit ano, odbarvené je už máš na blond víc už asi nejdou si myslím..
Doplňuji:
možná ti pomůže tento článek:

http://scene-core.blog.cz/1112/tu­torial-spravne-odbarveni-vlasu-na-blond

anonym

Napsala jsi sice ODBARVIT, ale na netu najdeš pod vyhledáváním „Odbarvování zesvětlených vlasů“ článek z Mojerodina.cz. Já z toho vyrozumněla, že pro kadeřnice je to totožná operace.
Snad najdeš odpověď na svou otázku v přiloženém textu:

„Vlasy nemusíme jen barvit, můžeme si je nechat i zesvětlit. V tomto případě mluvím o odbarvování vlasů neboli o permanentním intenzivním zesvětlení. Odbarvení vlasů se používá k zesvětlení přirozené barvy vlasů, k zesvětlení před následným barvením, k zesvětlení nebo odstranění barvy z vlasů po nepodařeném obarvení nebo při melírování.
Procedura odbarvení se využívá i u špatně se barvících vlasů. Odbarvovač totiž částečně poškodí obal vlasu a barva poté lépe pronikne do vlasového stvolu. Zde se podstupuje najednou dvojí chemická procedura. Nejprve se vlasy „vybělí“ a potom dobarví žádaným odstínem.
Odbarvovače obsahují peroxid vodíku, a to v koncentraci 12–18%, který působením kyslíku (oxidací) mění vlastní vlasové barvivo, melanin. Zjednodušeně řečeno jej postupně „vymyje.“
Před aplikací přípravku se vlasy nemyjí, odbarvovače se nanášejí fixační houbičkou na ty partie, které mají být zesvětleny, a proces bělení se musí bedlivě sledovat."