nadka77

Jde zrušit doživotní užívání kvůli devastaci domu?

Mám v domě osobu s doživotním užíváním bytu a spoluužíváním dalších prostor.Tato osoba se nechová k bytu ,které užívá tak jak by řádně měla.Spíš dochází k devastaci,všude je špína,bordel,byt je vlhký, nevětrá.Začíná díky vlhkosti padat dřevěný strop.Do domu si bere pochybné existence.Společné prostory jako je chodba,wc a koupelna se nedají užívat z hygienic.dů­vodů.Máme společnou i zahradu,cokoliv si na ni necháme,tak ukradne.Jde zrušit z těchto důvodů doživotní užívání?Jedná se o změnu poměrů?Nebo zákon v tomto případě majitele domů nechrání?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Písemně vyzvat, aby se zdržel tohoto chování a dále, aby užíval byt řádným způsobem.
Poté zaslat výzvu znovu s upozorněním na domáhání se práva u soudu a následně podat výpověď s žalobou na vyklizení bytu pro hrubé porušení.

Další odpovědi
člověk

záleží jak jste nemovitost získal,jaké tam máte užívání vy,pokud jste majitelem,tak záleží na věcném břemeni,které jste pravděpodobně přebrala,v tom případě to je neměnné,a pokud to je starší osoba,máte právo požádat o přezkoumání socialní mentality,ovšem pokud je to v příbuzenském stavu,když je to osoba cizí kontaktujte její příbuzné,a jinak máte právo podat stížnost na městském uřadě,proti porušování dobrých mravů