Avatar uživatele
Zlatý

Jde vložit do spouštěcího souboru hry příkaz, který by mi ještě před samotnou hrou, spustil jinou apliakci?

Něco jako dávkový soubor, jenže ten příkaz musí být součástí normálního spouštěcího souboru (exe), kterým se spouští hra.

Takže by to mělo vypadat tak, že spustím hru jako obyčejně, a současně se pustí hra i ten (dejme tomu textový) soubor.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, to nejde, pokud si ten exáč neumíš sám upravit. A proč vadí ten způsob s dávkovým souborem?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

cochee: Protože potřebuju aby člověk kterej si tu hru stáhne, spouštěl krom tý hry ještě jeden soubor, například chat, kterej je danej stranou (v jiným soboru), a pokud tam bude dávkovej soubor ve kterým bude tenhle příkaz, tak ten dávkovej soubor pravděpodobně nikdo spouštět nebude, protože lidi jsou zvyklí spoštět hru právě přes ten původní spouštěcí soubor.

Ještě mě napadla taková věc, že bych ten původní spouštěcí soubor skryl aby nebyl vidět, aby pak jediná možnost byla spustit ten dávkovej, problém je ale v tom, že třeba totalcommander je od výrobce nastavenej tak, aby skrytý soubory zobrazoval s vykřičníkem, takže by to opět bylo k ničemu.

Poslední možnost je, že bych původní spouštěcí soubor přejmenoval a dal mu nějakou divnou příponu, třeba na "qxwr.t7", takže by nebyl přímo spustitelnej a nikdo by si ho nespojoval s hrou. A pak bych vytvořil ten dávkovej soubor a do prvního řádku přidal právě příkaz spustit sobor qxwr.t7, čímž by se ta hra měla spustit, a to i když přípona t7 není přiřazena spouštěcím soborům. Vyzkoušel jsem to u sebe, a fungovalo to, potíž je v tom, že nevím jestli to bude fungovat vždycky a ve všech systémech a nebude to někde házet erory nebo nabídky, v čem se to má spustit :) Proto hledám nějakej jednodušší způsob a to vložit ten příkaz přímo do původního spouštěcího souboru.

chápeš :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 953
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.