Jde se bránit proti sms z T-zones.Vím určitě že je posílá bývalý přítel.V sms mi vyhrožuje.Lze podat trestní oznámení?

Sms mám během dvou měsíců zhruba 200.

Nejlepší odpověď
standa

Samozřejmě, že oznámení o podezření ze spáchání TRESTNÉHO ČINU (§ 354/1.c trestního zákoníku) můžete podat.

Zajděte na nejbližší služebnu Policie ČR a učiňte oznámení.

Než tak, ale učiníte, mrkněte do níže uvedeného odkazu na článek*), který obšírně popisuje detaily tohoto jednání…, pokud i po přečtení tohoto článku budete přesvědčená, že nepomůže nic jiného než trestní oznámení, tak jej podejte.

*) článek je staršího data, takže zde není zaznamenáno aktuální znění trestního zákoníku, platného od 1.1.2010 (viz zdroj)

http://www.tros­ky.cz/stalkin­g/stalking.htm

§ 354/1.c NEBEZPEČNÉ PRONÁSLEDOVÁNÍ
Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že
vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací(…)kon­taktuje,
a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o(…)zdraví(…), bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d5­.aspx

Další odpovědi
Miroslavst

Samozřejmě, že lze podat tr. oznámení-jedná se o tkz. stolking (stad jsem to napsal správně).
Co se týče zablokování, ano i to je možné, ale jen pokud máte tarif a ne předplacený twist.
Přihlašte se na stránky t-zones, kde si nastavte blokování z sms bran.

ReHu

Nejdřív bych to zkusila na pobočce T-mob. Měli by poznat, od koho to je a třeba to půjde blokovat.

anonym

Pozor pokud jdou zprávy cestou jinou než z mobilu, může se jednat o snahu zmatení adresáta, přidají tam někdy nějaké existující číslo. T-zones je snadno zneužitelný jinými lidmi než máte na mysli: může vám psát úplně někdo jiný než si myslíte. Zajímalo by mě jak uspějete. Aha, tady píšete že vám vyhrožuje. Podal bych tr.ozn. na neznámého pachatele.