Makuššš

Jde nějak hezky uspořádat malý pokoj v podkroví?

Zdravím. Mám menší problém. Můj pokoj je velmi malý, a navíc je v podkroví (nevím jestli se tomu tak říká, ale ten pokoj je pod střechou). Nejsem s ním na 100% spokojená, protože mě to hodně omezuje. Tak bych se chtěla zeptat, jestli jde nějak využít nebo nějak hezky uspořádat, když má tvar menšího obdélníku, je tam postel, skříň, poličky, stůl a menší stolek. Když vejdu, napravo je skříň ,se kterou nic neudělám, protože je to jediná rovná zeď, a vedle ní poličky. Asi uprostřed je menší okno, a když jsem u dveří, naproti je postel a asi 2 m od postele stůl, a vedle něj menší stolek. Byla bych moc ráda, kdyby někdo něco vymyslel. Děkuji předem.

Nejlepší odpověď
gecco

Podle tvého popisu ti nikdo rozumný nic rozumného nenavrhne…
😉
Stáhni si http://www.swe­ethome3d.com/cs/ – a zkus si navrhnout sama…
😉
A zkus přimout fakt, že vlastní invence je nejlepší pro vlastní život…
😉

Další odpovědi
Kepler

Já bych z vlastní praxe doporučil následující: vystřihni si z kartónového papíru a v MĚŘÍTKU půdorys pokojíku, vč. umístění okna a otevřených dveří. S kusy nábytku udělej totéž. Pak už můžeš dělat jenom hejblaty se škatulemi a hledat optimální kombinaci. Zbytek už závisí jenom na tvé představivosti. Rozhodně je to lepší, než zkusmo stěhovat nábytek.

Pruzkumnik

Za prvé, makresli to

Za druhé, buď ráda že máš svůj vlastní pokoj, já také štěstí neměl 😁

Drap

Určitě jde. Kdysi jsem měl podobný problém. Dcera chtěla také pokojíček ze zbytku půdy. Velice malý asi 2,7 × 2,7m z toho dvě stěny šikminy jdoucí proti sobě a znylé dvě stěny téměř trojúhelníky. Nevěděl jsem si s tím rady. Pozval jsem jednoho známého, který se zabýval navrhováním interiéru a nábytku. Udělal mě malůvku a celý pokojíček jsem zařídil cca za 10 000. Vešla se tam postel, peřiňák, skříň/sice malá a netypická/, prádelník, peřiňák, nějaké poličky a pracovní plocha s vyjížděcím dílem pro klávesnici. Doporučoval bych obrátit se na někoho, kdo se v tom vyzná a bude to hračka.

pusinka50

gecco, chtěla jsem to vyzkoušet, ale ten program sweet home mi nejde ani otevřít, ani instalovat. Tobě to jde?

gecco

Upřímně – já ho mám nainstalovaný už několik let…
😉
Ale – až se dostanu na vhodný HW, vyzkouším – a dám vědět…

pusinka50

Já jsem také používala při zařizování papír A4, vystřihla z dalšího papíru odpovídající míry nábytku a na papíře „zařizovala“.:-)