bestanswer

Jakými jmény se přezdívalo Ježíšovi ? (neberme v potaz, že nikdy neexistoval)

Doplňuji:
david22: otázka zněla jinak …

Nejlepší odpověď
annas

Ježíš: = Kristus, Boží syn, v křesťanství Spasitel, Vykupitel. Mesiáš.

Doplňuji:
Ještě jsem našla další:

Ježíš Nazaretský, král židovský. U muslimů – jeden z Proroků.

Další odpovědi
Drap

I když vím, že otázka tak nezněla, tak mně velice zajímá jak jsi došel k závěru že Ježiš neexistoval. Je to proti tvrzení jak církevních tak vědeckých kapacit. A jeho existence je doložitelná.

beer

Jen něco málo jsem našel na Wiki, nikdy jsem se o toto nezajímal ))
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Je%C5%BE%­C3%AD%C5%A1_(roz­cestn%C3%ADk)

Damiana

To by mne také zajímalo. Nebudu se zabývat tím, jestli existoval nebo ne – ostatně: něco nevidět a tvrdit, že to je nebo není je silně krátkozraké. Je to jen o víře. Třeba v Krakonoše…
Řekla bych, že ty přezdívky se určitě liší podle toho, jestli někdo někoho obdivuje nebo zatracuje. Kdo je pro jednoho Mesiáš, pro druhého může být Zmetek.

Ar

Jak se v jeho době přezdívalo Ježišovi to neví ani dnešní církev, zato přesně ví kdo mu tak řekl, který den a v kolik hodin.

david22

Ale on existoval !

anonym

Nemám to ráda, nedělám to ráda, ale být ateistou ještě neznamená, že člověk musí tvrdošíjně popírat něco, co s větší pravděpodobností existenci Krista potvrzuje, než popírá. Na otázku jsem vůbec odpovídat nechtěla, ale Tvůj příspěvek v diskusi je o popírání nepopiratelného. Více si dané téma prostuduj, prosím, než příště vysekneš jednu vědeckou teorii ze staletých průzkumů.

Na Tvůj dotaz jen pár jmen : Ježíš, Ježíš Kristus, spasitel, beránek boží

Napadá mne, zda zde nemáš ještě jeden profil. Tak totožné prznění myšlenek dvěma lidmi naráz, to je opravdu velmi zvláštní náhoda. Na jedné straně otázka smysluplná, na druhé straně její dodatek, který člověka spíš vytočí, než že by Ti chtěl odpovědět. Takový styl se moc těžko kopíruje a nedá se popřít.
Existoval opravdu Ježíš … o Ježíši Kristu?

Existoval opravdu Ježíš? Jsou nějaké historické důkazy o Ježíši Kristu? Proč nejsou žádné přesvědčivé historické důkazy o tom, že Ježíš existoval?

www.gotquesti­ons.org/Cesky/e­xistoval-Jezis.html

Existoval Ježíš?, i-Ateismus.cz

Michal: Ještě k tématu Ježíše: Téma samotné existence Ježíše není pro ateistický pohled až tak podstatné. Není vůbec žádný problém předpokládat, že Ježíš byl …

www.i-ateismus.cz/2011/01/­existoval-jezis/

prameny – Jak víme, že Ježíš opravdu existoval?

Také Flavius Josephus, židovský historik (38 – 100 n.l.) napsal o Ježíšovi ve své knize „Židovské starožitnosti“ že Ježíš byl moudrý muž, který dělal …

www.prameny.net/o­tazky/existuje-buh/jak-vime-ze-jezis-opravdu-existoval

Existoval Ježíš?, Občanské sdružení ateistů České republiky

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Ostatní, Zahraničí se štítky bible, biblistika, existence Ježíše Krista, Ježíš, Ježíš Kristus, křesťanství, Pavel z Tarsu …

www.osacr.cz/2012/06/­04/existoval-jezis/

Ježíš Kristus – existoval vůbec? Jsou důkazy, že byl vzkříšen? …

… než se tak stalo. Pokud se chcete dozvědět, kdo je Ježíš Kristus, co udělal a co znamená osobně pro Vás, pak si přečtěte článek "Ježíš Kristus – kdo to je?

www.buh-krestanstvi.cz/new­s/jezis-kristus/

Ježiš Kristus – existoval vôbec ? – UFO, záhady, vesmír …

… ich bolo viac. Mark totiž vo svojom evanjeliu tvrdil, že Ježiš bol človek. Podľa Matúša a Lukáša bol polo-boh, zatiaľčo Ján tvrdil, že Ježiš bol samotným Bohom.

www.mysteria.sk/re­adarticle.php?ar­ticle_id=247

Existoval Ježíš Kristus?, Lúmennčin snový soumrak

Podle této verze se možná Ježíš vůbec nejmenoval Ježíš , nebyl z Nazaretu a nezemřel na kříži. Tento pan X spolu se svými přáteli založil sektu, která se …

lumenn.blog.cz/0902/e­xistoval-jezis-kristus

Existoval Ježíš??, Jo jo…

… věřte když ne tak ne. Já upřímě věřím tomu, že Ježíš existoval… tahle víra mi totiž dává naději na něco lepšího než na to co zlé je kolem mě, ale i kolem nás.

https://kikus­ss.signaly.cz/1107/e­xistoval-jezis

Chtěla by si, aby existoval Ježíšek?!? Blog …

Nebe je plátnem … Bylo jasně vidět, že ona holčička už dávno ví, že Ježíšek neexistuje. Stavěla se k celé té situaci nadmíru prakticky…

stanislavabou­dova.blog.idnes­.cz/c…aby-existoval-Jezisek.html

Existoval Ježíš Kristus? – Otázkomat.cz

Zjistěte, co si lidé myslí. A prozraďte, co si myslíte Vy!

www.otazkomat­.cz/otazky/1499-existoval-jezis-kristus/

Zobrazujeme 1 – 10 z 16 126 n­alezených

Stránkování1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další

honza19hk

santa klaus…

Ozzy21

6ežíšek,Ježich,Jéža atd 😉
Doplňuji:
Žežíšek ne 6ežíšek

bestanswer

ocko: Nikdo neříká, že jsem ateista … kromě uraženejch křesťanů :)
Věcí jako jsou ty v tvých odkazech, jsem přečetl nespočet, a přesto mi z toho vychází pořád jediná věc … hlavně proto, že většina z nich razí podobné názory jako tohle – „Ve většině případů, kdy je tato otázka položena, ji tazatel pokládá „mimo rámec Bible“. My však neuznáváme myšlenku, že se Bible nedá považovat za zdroj důkazů svědčících o existenci Ježíše.“

anonym

Nejsem křesťanka a vůbec ne uražená. Jen nechápu dotaz a obrat v doslova opačném významu u další věty.
Zlehčování víry mi vadí. Stejně tak mi vadí neúcta k člověku. Obojího je zde tolik, že se marně snažím pochopit, co jsme to vůbec za lidi a proč se ve virtuálním světě nestydíme a máme snahu ze sebe dostat to nejhorší, nejvulgárnější, nejurážlivější.
Moc často si tu kladu otázku PROČ.
Ani bible, ani vědci nikdy nedají odpověď na všechny otázky. Jsou nepopiratelná fakta, popiratelné informace a zdravý rozum. Ten by měl být rozhodující při hodnocení. A jedno je, zda se bude jednat o Ježíše, či vliv Mao-Ce-Tunga na světovou kulturu.

barnajka

ocko, z těch tvých populistických keců o dobru a zlu, o škodění a neúctě,… z toho by jeden fakt zvracel. Kážeš vodu a víno přitom chlemtáš po hektolitrech.

No ale díkybohu, že čím dál tím míň lidí ti to baští ;)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-potreba-si-veci-zaslouzit#dis­cussion

bolak

Pokud hodláš zvracet, bolakův ukazovák je ti k dispozici.

Stačí říct.

barnajka

Kují za gentlemanskou nabídku, ale myslím že ji nevyužiju – to blinkání jde tak jaksi samospádem :))

anonym

Barnajko ! Ahojte ! :)
Ze me bude v tom pripade bulimicka.
Je mi na zvraceni denne.

  • iv-

barnajka

Však já už jsem taky bezmála vyblinkaná z podoby, co máš z toho :))

Ahoj -iv-, ráda tě tu zase vidím. Máš se? Život šlape podle tvých představ? No doufám že jo, ty třeštidlo naše :)
Ty hnidopichy, intrikány, falešníky a podvraťáky..ty si vůbec nijak nepřipouštěj, nestojí za to. Oni si sice myslí, že sežrali všechnu moudrost světa, ale v té své zabedněnosti si neuvědomují jedno: až tím svým záškodničením vyzmizíkujou z povrchu zemskýho všechno dobro, zbydou tu nakonec jen oni sami…a pozabíjí se navzájem, protože ani jeden z nich nebude ochotný kapitulovat… a pro ně všechny bude naše Zemička příliš malá.
Sááákriš, to bude čoromoro, až se budou mydlit mezi sebou :))

anonym

Barnajko, diky .. vse ok. Kdyby u me i v budoucnu zustalo vsechno jako ted, budu nejstastnejsi clovek .

Jen tady si obcas 3 krat plivnu – z povercivosti … , abych od sebe odpalkovala negativismus nekterych " kolegu ". 🙂
Chybi mi tu Berusinka … :( -iv-

barnajka

Myslím, že Berušinka se jen tak nevrátí, má teď daleko ušlechtilejší zájmy než dřepět na Odpovědích a nechat si cuchat nervy zdejšími blbečky :) Co vím, tak je z ní teď zvířecí chovatelka ‚na plný úvazek‘ a doslova tím žije… Tak jen ať těmi svými miláčky žije i dál, tady stejnak není o co stát – od dob co Berušinka odešla, se Odpovědi dost změnily..a nemůžu teda říct, že k lepšímu. Asi by to tu, holka, ani nepoznávala :(

bolak

A trumfneš Toma DeLonga? To je prej její největší fanda.

Prý už stihl přečíst 182 jejích odpovědí…

barnajka

Tom? A kterej to je, někdo z Odpovědí, jo? Že má takový pěkný cizokrajný příjmení :)
Btw, její největší fanda není ten černý kocour na rameni?
(aha, ale tys asi myslel fandy, co umí číst, co? :)

bolak

takovej hudební maniak a nezná toma delonga?
no pak ale nemůžeš pochopit moje blinkací narážky! :(

barnajka

Ale no tak..neměj mě zase za úplnýho blbečka :) Pak mi náhodou došlo, kdo to je…a tím pádem mi docvakla i celá ta pointa tvýho dvojsmyslu. Ono mi to jméno bylo povědomý hned, ale nějak jsem ho neuměla zařadit. Asi vokno, nebo co :/
Teda jako upřímně: já BLINKáče nijak zvlášť nemusím, takže možná i tohle je důvod toho vokna.. Co není hodno v mé paměti zůstat, to odtamtud vypouštím :))

bolak

ale na mě si ještě pamatuješ, ne? nebo už se taky pomalu rozplývám v mlze? :)

barnajka

Pamatuju..s ob­časnými výpadky ;)

bestanswer

Drap : Vědecky je doloženo jen to, že Ježíš je kopie 3000 let starého egyptského boha, takže prosím fanatiky o uklidnění :)

Drap

Nejsem křesťanský fanatik, ani věřící v tomto smyslu, ale jsem přesvědčen že popíráš nepopiratelné.