zjentek

Jakým způsobem provedu na klábosnici operaci z popisu v podotázce?

Záměna velikosti písma psanýho textu- text psaný velkými písmeny za text s malými písmeny a naopak.

_______________

Hmm… tak jsem se opět špatně vyjádřil. POTŘEBUJI PŘEHODIT UŽ NAPSANEJ TEXT, TŘEBA TENTO TADY ANEBO TŘEBA WE WORDU, ANYWAY.. označit a přehodit „na malý“ ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Klávesa „Caps Lock“ a najdeš jí na levém kraji klávesnice.

Viz: Klávesa Caps Lock, česky zámek přeřaďovače, má obdobnou funkci jako klávesy Shift. Nelze ji však s nimi zcela zaměňovat, neboť funkce není totožná.

Klávesa Caps Lock slouží k trvalému přepnutí kláves do druhé úrovně znaků, tzn. většinou na velká písmena. Není tomu však u všech kláves. Výjimku může například tvořit číselná řada alfanumerické části klávesnice, kdy nedojde k přepnutí do druhé úrovně, tedy na číslice, ale na velká písmena s diakritikou. Také se to týká některých speciálních znaků, např.: /, (, ", !.

Zámek přeřaďovače se využívá při psaní minimálně tří znaků za sebou z druhé úrovně. Do první úrovně se vrací znovustisknutím klávesy Caps Lock. Ke krátkodobému návratu do první úrovně při zapnutém Caps Locku je možné stisknout klávesu Shift.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Caps_lock

Další odpovědi
ivzez

Záleží na tom, v kterém editoru píšete.

Ve Wordu je možné text označit a „někde“ v nástrojích najít změnu písma.
Upravila jsem si lišty, tlačítko pro změnu písma tak mám „po ruce“ v horní liště.

anonym

Laicky řečeno: Zmáčkneš Caps Lock a píšeš pak všechno velkými písmeny a když ji zmáčkneš zase tak je vše zpět v normálu. Zmáčkeš po třetí a zase jsou zpět velká písmena.