Shoehardt

Jakým způsobem posílala Veněra 9 v roce 1975 fotografie na Zemi?

Veněra 9 byla sovětská planetární sonda, která měla za úkol přistát na Venuši. To se v roce 1975 podařilo. Zároveň odesílala snímky povrchu Venuše, dokud ji nezničily nehostinné podmínky. Ví někdo, jak mohl být takový přenos v r. 1975 technicky proveditelný?

Nejlepší odpověď
mosoj

Podobným principem jako u TV. Řádkovým rozkladem. Jenom těch řádků bylo o „něco“ více. Přenos takového obrázku trval ale velmi dlouho, řádově i hodiny, úměrně počtu řádků. Kdy se přešlo na digitální přenos nemám tušení, ale dlouho to netrvalo.
Rozlišovací schopnost ale nedosahovala rozlišení klasické fotografie.
Proto se špionážní snímky z družic fotily na film. Kazety s tímto filmem potom družice vypouštěla a u Země je chytala letadla do roztažených sítí.

Fotografická optika byla i tehdy velmi dokonalá. Na př. špionážní letadlo U2, které běžně létalo ve 25 km výšky, mělo optiku která umožňovala z této výšky rozeznat hlavičku hřebíku zatlučeného v prkénku. Prosím, mluvím o šedesátých létech minulého století!!!!! Nikdo nemá představu co umí vojenská technika dnes!!! Ta je vždy o několik desetiletí před civilní technikou a určitě se o ní na netu nepíše!!!!

Další odpovědi
autacek

Předpokládám na rádiových vlnách a technikou, která již takto umožňovala přenášet snímky i po zemi.