majki636

Jakým způsobem by jste mi doporučili zabezpečit si byt proti zlodějům ?

Odpovědi
elkon

Pokud je to v paneláku, nebo podobném domě, tak bezpečnostní dveře.

Disraeli

Vezmu to všeobecně.
Prevence jako kvalitní okna (včetně odolných skel), pevné dveře (někteří mají dobré dveře, ale špatné panty a zámky a naopak – dobré je samozřejmě mít vše bezpečné a pevné, kvalitní), zamykat všechna okna i dveře a mít je zabezpečené, plus doplňkové a složitější zámky, zabezpečovací systém, třeba rovnou napojený i na policii, popřípadě i hlasitý alarm, mříže na okna, kde je to vhodné (balkon, požární schodiště, sklep), bezpečnostní fólie, nechávat klíč přes noc ve dveřích, pokud je to možné a hlídat si klíč/e a zámek všeobecně… Po nastěhování/přes­těhování je lepší vždy vyměnit zámky – nejen kvůli kvalitě, ale taky i kvůli tomu, že nevíš, kdo všechno měl/má klíče od minulých zámků a kde všude jsou.
Detektory pohybu.
Zamykat, když nikdo není doma (to v případě bytu asi není problém, když snad ve většině bytů nejsou na dveřích kliky a otevřít se dají jen klíčem).

Samozřejmě nenechávat klíče na takových místech jako pod rohožkou a podobně. Vůbec nenechávat klíče někde u dveří.
Pro krajnější případ a vnitřní bezpečnostní pojistku třeba pořádný sejf, existují i různé nástrahy na zloděje (spíše tam, kde zrovna nikdo nebydlí/nepobývá), pojištění majetku a proti krádeži,.. to vše, KDYBY se někomu přece jen podařilo dostat se dovnitř.
Pomůcky jako ovládání sebeobrany nebo nějakého bojového umění, dobré smysly a reflexy, nějaká zbraň.

https://www.naradi-skil.cz/pokyny-krok-za-krokem/prevence-proti-vloupani.html
Tady jsou rady přímo od policie: https://www.po­licie.cz/clanek/pre­vence-jak-snizit-riziko-vloupani.aspx

Justin1

Pokud bys chtěl ochranu proti zlodějům koncipovat tak, jak se mnohdy dělá ochrana proti covidu, tak si pořiď bezpečnostní dveře, bezpečnostní okna a elektronické zabezpečení, často nechávej něco z toho vyřazené z funkce tak, aby to neposkytovalo ochranu, a věř domněnce, že snad zloději nepřijdou.

Tím chci říct, že každý způsob zabezpečení má své limity a svá slabá místa, které je nutné znát a respektovat, aby se jednalo o účinné zabezpečení a ne jenom o iluzi, že jsme v bezpečí.

paul1

Tady jsou nľjaké typy pro byty i domy:

Zdroj: https://www.spy­obchod.cz/zabez­peceni-domu-p185.htm

Tomáš1234

Tak základem jsou bezpečnostní dveře nebo alespoň vložka. Nicméně klíčová jsou i okna – podle statistik se totiž zloději dostávají do bytu nejčastěji právě jimi.

PeterkaO

Alarm, zámek ? .. Těch věcí je spoustu .. každopádně pokud něco takového plánuješ, tak vybavení doporučuju kupovat tady https://www.spy­expert.cz/72-zabezpeceni

majki636

Nakonec mám objednáno přes spyexpert. Volala jsem si tam a pán mi pomohl podle požadavků vybrat.