Avatar uživatele
dust8

Jakým stylem čistíte klávesnici?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mzm

Vyšroubuju šroubky a klapky bez elektroniky hodím pod sprchu. Přidám mýdlo a vydrhnu kartáčkem. Nechám okapat a zbytek vyschnout.
(tečou z ní opravdu pěkné věci :) )
Někteří ji dokonce strkají do myčky. Ale to znám jen z doslechu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Cyber Clean

Zdroj: https://www.ma­ll.cz/prislusen­stvi-video/oem-cyber-clean-elektro-140g?tab=reviews

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nastříkám lihovým přípravkem (Okena taky stačí) a použiju plochý štětec. Přebytky kapaliny vytřu do sucha čistou tkaninou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No tak levačku mám přizvednutou do úrovně ramen s nataženým malíčkem ke rtu, ostatní prsty mírně pokrčené, mhouřím oči, něco jako minimí v Austin Powers a pravačkou při tom šmrdlám klábosnici kapesníčkem… proč?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Edit: špatně jsem si přečetl otázku. Klasickým hadříkem (suchým).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Cyber Cleanem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Od spodu rozšroubuji a získám 3 části, vnitřní elektroniku, spodní kryt a plastové klávesy ve kterých se zachycuje svinstvo… Tu část s klávesami dám pod ostrý proud vody a vymetu z ní proudem nečistoty, nechám uschnout, pak složím a sešroubuji ty tři díly zase dohromady. Klávesnice je jako nová.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
abcd1234

utřu vlhčeným dětsjým ubrouskem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Občas vyfoukám stlačeným vzduchem (sprej). Povrch otřu jemným hadříkem. Nejsem prase, tak to bohatě stačí. Žádný „humus“ tam proto není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Když čtu všechny ty odpovědi, tak mně přijde, že NĚKTEŘÍ z nás špatně přečetli zadání a já jedinej to nebyl!

před 1455 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pardon teď vidím že mzm odpověděl prakticky stejně a stačilo abych mu dal lajk… Což jsem dodatečně udělal. Je to skutečně nejlepší způsob ale přirozeně trvá trochu déle než to smudlit kapesnikem nebo nějakým slizem.

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Dal jsem mzm palec, páč to dělám stejně.

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

No, chtěl bych vidět, jak by to dělal u NTB. 🙂

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

I k notebooku má spoustata lidí nějaký dok s běžnou myši a klávesnici aby se na tom dalo smysluplně pracovat a i vnitřní klávesnici notebooku je možné demontovat bez elektroniky a hodit pod sprchu.

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Vždycky je to o tom přijít na mechanismus, jak drží hmatník klávesy se zbytkem. Protože dneska se snaží všichni všechno oj*bat, tak nevadí, že je klávesnice navržena na přežití záruční doby, hlavně že výrobní náklady jsou nula nic. Takže většinou jsou ty klávesové hmatníky normálně jen nasunuty na tlačítka s nějakou velice jednoduchou a moc nedržící mechanickou aretací, snad s výjimkama jako jsou Enter, někdy Shifty, mezerník apod.. To platí i pro notebookové klávesnice. Pár už jsem jich čistil, stejným způsobem. Nejdůležitější je hned na začátku si ještě kompletní klávesnici vyfotit, ať je to podle čeho skládat 🙂

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No teda…Jednou jsem klávesnici rozebral a málem jsem ty klávesy nezvládl dát tam, kam patřily. Děsná drbačka, už nikdy více, radši si koupím novou klávesnici za 2 kila.

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Cochee správně píše „Nejdůležitější je hned na začátku si ještě kompletní klávesnici vyfotit, ať je to podle čeho skládat 🙂“
Ale s notebooky je pak problém. Já tedy na ten mechanismus u HP nepřišel. A to mi dvouletej kluk dokázal polovinu hmatníků za odpoledne vytahat… Já je zpátky nasadit nedokázal. Chvíli jsem psal bez nich a pak repasovaná za 400,–

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet