dust8

Jakým stylem čistíte klávesnici?

Nejlepší odpověď
mzm

Vyšroubuju šroubky a klapky bez elektroniky hodím pod sprchu. Přidám mýdlo a vydrhnu kartáčkem. Nechám okapat a zbytek vyschnout.
(tečou z ní opravdu pěkné věci :) )
Někteří ji dokonce strkají do myčky. Ale to znám jen z doslechu.

Další odpovědi
Alesh

Cyber Clean

Zdroj: https://www.ma­ll.cz/prislusen­stvi-video/oem-cyber-clean-elektro-140g?tab=reviews

Kepler

Nastříkám lihovým přípravkem (Okena taky stačí) a použiju plochý štětec. Přebytky kapaliny vytřu do sucha čistou tkaninou.

zjentek

No tak levačku mám přizvednutou do úrovně ramen s nataženým malíčkem ke rtu, ostatní prsty mírně pokrčené, mhouřím oči, něco jako minimí v Austin Powers a pravačkou při tom šmrdlám klábosnici kapesníčkem… proč?

anonym

Edit: špatně jsem si přečetl otázku. Klasickým hadříkem (suchým).

Emefej

Cyber Cleanem.

anonym

Od spodu rozšroubuji a získám 3 části, vnitřní elektroniku, spodní kryt a plastové klávesy ve kterých se zachycuje svinstvo… Tu část s klávesami dám pod ostrý proud vody a vymetu z ní proudem nečistoty, nechám uschnout, pak složím a sešroubuji ty tři díly zase dohromady. Klávesnice je jako nová.

abcd1234

utřu vlhčeným dětsjým ubrouskem

elkon

Občas vyfoukám stlačeným vzduchem (sprej). Povrch otřu jemným hadříkem. Nejsem prase, tak to bohatě stačí. Žádný „humus“ tam proto není.

zjentek

Když čtu všechny ty odpovědi, tak mně přijde, že NĚKTEŘÍ z nás špatně přečetli zadání a já jedinej to nebyl!

anonym

Pardon teď vidím že mzm odpověděl prakticky stejně a stačilo abych mu dal lajk… Což jsem dodatečně udělal. Je to skutečně nejlepší způsob ale přirozeně trvá trochu déle než to smudlit kapesnikem nebo nějakým slizem.

cochee

Dal jsem mzm palec, páč to dělám stejně.

Alesh

No, chtěl bych vidět, jak by to dělal u NTB. 🙂

anonym

I k notebooku má spoustata lidí nějaký dok s běžnou myši a klávesnici aby se na tom dalo smysluplně pracovat a i vnitřní klávesnici notebooku je možné demontovat bez elektroniky a hodit pod sprchu.

cochee

Vždycky je to o tom přijít na mechanismus, jak drží hmatník klávesy se zbytkem. Protože dneska se snaží všichni všechno oj*bat, tak nevadí, že je klávesnice navržena na přežití záruční doby, hlavně že výrobní náklady jsou nula nic. Takže většinou jsou ty klávesové hmatníky normálně jen nasunuty na tlačítka s nějakou velice jednoduchou a moc nedržící mechanickou aretací, snad s výjimkama jako jsou Enter, někdy Shifty, mezerník apod.. To platí i pro notebookové klávesnice. Pár už jsem jich čistil, stejným způsobem. Nejdůležitější je hned na začátku si ještě kompletní klávesnici vyfotit, ať je to podle čeho skládat 🙂

Kepler

No teda…Jednou jsem klávesnici rozebral a málem jsem ty klávesy nezvládl dát tam, kam patřily. Děsná drbačka, už nikdy více, radši si koupím novou klávesnici za 2 kila.

Dochy

Cochee správně píše „Nejdůležitější je hned na začátku si ještě kompletní klávesnici vyfotit, ať je to podle čeho skládat 🙂“
Ale s notebooky je pak problém. Já tedy na ten mechanismus u HP nepřišel. A to mi dvouletej kluk dokázal polovinu hmatníků za odpoledne vytahat… Já je zpátky nasadit nedokázal. Chvíli jsem psal bez nich a pak repasovaná za 400,–