bolak

Jakým nejhorším scénářem může skončit neléčený karpální tunel?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud není syndrom karpálního tunelu není léčen, vede k trvalé anestézii (necitlivosti) prstů ruky. Může také může vést k neschopnosti postavit palec proti ostatním prstům, což může vést až k odumření svalové tkáně palce.

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/syndrom-karpalniho-tunelu.htm#ix­zz4eGgwdkNS

Sám jsem si prožil velmi podobný průběh „uskřípnutí nervu“, který ale proběhl v lokti a měl jsem zcela nepoužitelný palec pravé ruky. Tím pádem vlastně celou pravou ruku, neudržel jsem ani tužku a nemoh klíčkem nastartovat auto. Chirurgicky mi provedli „přeložku kabelu“ a rekonvalescence trvala více než půl roku. U karpálu je to sice trochu jiné, ale následky jsou velmi podobné.

Další odpovědi
briketka10

Už jsem to tady jednou psala

Takto končí neléčený karpální tunel:

Správně provedený operační zákrok vyřeší problémy definitivně, proto jej není nutné odkládat, neboť se jedná o nejúčinnější způsob léčby tohoto onemocnění.

http://nemoci­.vitalion.cz/syn­drom-karpalniho-tunelu/

Tím, že přestanou fungovat nervy v ruce a v celém
zápěstí.
Člověk nic neudrží. Šla jsem na nutnou operaci s
pravým zápěstím.
Většinou mají lidé karpální bolesti dole v zápěstí, ale
já je měla nahoře.
Dost to bolelo a po operaci jsem nemohla nic dělat.
Nakrájet ani okurku, cibuli, nic. Půl roku jsem jedla
jen hranolky, ty jediný jsem zvládla dát levou rukou
do multifunkční MW, aby se upekly, jinak nic.
Posilovala jsem gumovým míčkem a dávala palec
ke dlani to bylo těžké.

Michálek1245

To mě vlastně nikdy nenapadlo. Já jsem karpální tunel léčil hned a hlavně jsem si tak nějak dělal všechno pro to, abych tomu preventivně zabránil. Dost mi v tomhle pomohl web https://www.bi­omag.cz/karpal­ni-tunel/ kde se o karpálním tunelu hodně mluví. Ono zkrátka a dobře, když děláte v kanceláři, tak s něčím takovým musíte počítat. Základ je minimálně ergonomická myš. 😉