Kelt

Jaký význam má pro mne nezaplacená faktura za zboží, které jsem nedostal?

Objednával jsem si nějaké zboží na internetu, vyplnil jsem údaje, ale když jsem měl uvést číslo karty, aby se provedla platba, tak jsem to zrušil. Mám vystavenou fakturu, doba splatnosti je ještě 2 dny, zboží si momentálně nemohu koupit a nehodlám zatím platit. Hrozí mi nějaký postih nebo něco jiného? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Nic se neděje.

Pepa25

Pokud byla vystavena faktura, tak předpokládám došlo k úspěšnému dokončení objednávky, zvláště pokud je tam uvedená splatnost (samozřejmě je možné, že příslušný eshop má špatně nastavené procesy, např. automaticky v případě neuhrazení platby kartou vystavuje zálohovou fakturu). Postih nehrozí, ale asi bych se elektronicky nebo telefonicky ujistil, že objednávka neexistuje (nebo byla zrušena).