Ponožka99

Který větný člen ve větě je slovo NAVZDORY? Věta: Navzdory naší nedochvilnosti vidí mamka stále nerada pozdní příchody.

Ostatní větné členy vím, jen si lámu hlavu s tímto slovem.

Jaký větný člen – holý, rozvitý, shodný, neshodný.
Který větný člen – Po, Přs, Pt atd.

Nejlepší odpověď
annas

Znova se zamyslete, zeptejte se tak, jak jste se učili ve škole. Najdete podmět a přísudek a zjistíte, zeptejte se touto holou větu a máte hned odpověď – rozvitý tvar.

Zřejmě jste se špatně zeptala, když vám předložkla přebývá.

Další odpovědi
quentos

Navzdory je předložka a předložky samy o sobě větnými členy nejsou, jsou pouze jejich součástí.
Jako větný člen musíme brát celé spojení „navzdory (naší) nedochvilnosti“. To by prozatím jako nápověda stačilo, počkám si, až si tipneš, který větný člen to je. Ta předložka tomu dost napovídá.