Avatar uživatele
Postmaster

Jaký typ počítače pro soukromé použití je optimální si koupit?

Nabídka počítačů je dneska veliká a každý typ má svoje výhody i nevýhody velmi populární jsou notebooky ale dlouho nevydrží a špatně se opravují. Já používám klasický plechový černý veliký počítač, ke kterému je připojen; veliký monitor4K, profesionální klávesnice, myš, laserová barevná multifunkční tiskárna atd.

Zajímavá 0 před 982 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Jiná odpověď

Mám od r. 2007 jeden stařičký laptop s xpéčkama, který od té doby denně šlape jako hodinky, takže úplně přesně nevím, co je myšleno úvahou notebooky dlouho nevydrží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Jiná odpověď

Jak máme vědět co by se šiklo Tobě, když neznáme Tvé potřeby, zvyklosti ani priority? Notebook má výhodu v přenositelnosti. Velká kisna je nutná pro hráče co musí každého půl roku koupit výkonnější alespoň jednu komponentu. Je fakt, že s notebookem se moc na rozšiřitelnost nehraje, ale šťoural jsem se v HP co jsem měl cca taky nějak od 2007 a vše je tam modulární a lze modul vyhodit a nahradit jiným (jo, základní deska s procesorem je zkrátka jeden kus, s tím nic nenaděláš). Samozřejmě, pokud chceš využívat výhod domácího počítače s luxusní klávesnicí i přenositelnosti, tak je možné koupit podměrečný notebook, kde využiješ malý rozměr a váhu, a doma k němu můžeš mít velký monitor a luxusní klávesnici i myš.

Dále pro svoji potřebu bych rozhodně nekupoval nic s méně než 8GB paměti a 256GB disk také není nic moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Klasický veliký těžký plechový

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Postmaster

zjentek
A co si koupit něco nového nebuď lakomý
https://www.al­za.cz/asus-vivobook-14-413?dq=6594047

Avatar uživatele
zjentek

A co podpora konzumu a následný holý zadek přinese mně? Jistotu důstojného důchodu?

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet