Jaky teleobjektiv?

Chci koupit zoom teleobjektiv pro Canon 550D jako doplnek k memu setovemu Canon 18–55mm. Co doporucite? Cenove do max 10 tis. – cim mene tim lepe. Jsem ochoten akceptovat kompromisy v kvalite, ale aby to nebylo horsi nez u meho setoveho objektivu. Tamron 70–300 je cenove vyhodny a umi i makro. Nazory?

Odpovědi
Terryle

Mám canon 500D a před rokem jsem řešila přesně totéž. Nakonec jsem si koupila od kamaráda se slevou „jetej“ Canon 100–300 s rychlým zaostřováním (často fotím letadla, takže tam se rychlý ostření hodně hodí). I makra se z něj dají dostat – krásně rozostřuje pozadí a vypadá to fakt dobře. Trochu mě štve ta díra v rozsahu mezi 55 a 100, stejně jako neustálý přehazování objektivů, ale to se nedá nic dělat.
Já ještě uvažovala o tomhle – http://www.aa­ron.cz/produk­ty/tamron-af-18-270mm-canon-macro#tab. Ale to je zase jiná cenová kategorie, než ten Tvůj uvažovaný. Nevypadá špatně – za ty peníze by to nemusela být špatná koupě. Tamron prý není špatná značka.