dust8

Jaký/který spotřebič či elektronika vám vydržely alespoň 20 let?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mám spoustu FUNKČNÍCH „krámů“, které jsouz STARŠÍ, než ty. Nabíječku klasických olověných akumulátorů, trafosvářečku na 220/380V, trafopáječku (s tou dělám DODNES, kdepak ty současné šunty), gramec zn. Technics, eh, zbytečné vše vyjmenovávat.

V podstatě VŠECHNY věci s datem výroby před cca 40–50lety by mohly spolehivě fungovat DODNES, přirozeně s trochou nutné a především LACINÉ údržby. To dnešní krámy se vyrábějí speciálně tak, aby byly NEOPRAVITELNÉ, popřípadě se jejich oprava NEVYPLATILA a musíš si pořídit jiný.

Pozoruhodné na tom je, že ekozelení ŠMEJDI s tím nemají žádný problém. Dnešní extenzivní drancování planety (vše za účelem PRODEJE) jim nevadí, zato pořád mektají o potřebě elektromobilů (o5 – jde JEN o prachy/PRODEJ) a podobné hovadské nesmysly. :(

Dokonce jsou i takoví, kteří zpochybňují existenci tzv. „kurvítek“! Nwm, možná to plyne z naprosté neznalosti (nikdy nic neopravovali a neviděli i JINÉ konstrukční způsoby – jak se to např. dělalo KDYSI), spíše to vidím na to, že takové „názory“ mají takříkajíc v popisu práce.

Faktem je (a vím, že je zde pár PRAKTIKŮ, kteří mé tvrzení mohou potvrdit), že ti kolikrát zůstává rozum STÁT nad tím (když se v něčem hrabeš/opravuješ), PROČ to proboha udělali TAK IDIOTSKY, když to jde jednoduše, levněji a spolehlivěji.

Další odpovědi
Ametyst

Elektronika Sony.

elkon

Pračka, svářečka, stereogramofon Tesla NZC 143, stereomagnetofon B70, reprobedny, které jsem vyrobil před více než třicet lety a ještě by se něco našlo.

zjentek

Walknam!

quentos

Pračka (Crosley) a televize (Panasonic).

Dochy

Mamka má kombinovanou mikrovlnku Bosch asi z roku 1989 – stále plně funkční. Stejně tak máme menší vrtačku z téže doby. Byl jsem v nájmu (cca před 15 lety) v bytě, který byl vybaven pračkou asi někdy ze 70' tuším zanussi Z1 – ale nedohledal jsem ten typ, takže bez záruky. Horem plněná, stále plně funkční, jen se začínali rozpadat vnější plasty (zkrátka tam co se dostalo sluneční světlo i když jen nepřímo) a vyměnil jsem řemen.

Drap

Lednice. bojler, pračka, televize. mixer, vařič, vysavač

briketka10

Pračka, televize, radiomagnetofon, vařič a lednička.

Emefej

Mám už přes 40 let kopii kytarového zesilovače Marshall od legendárního pana Kopálka, kromě občasné výměny lamp nevyžaduje žádný servis a stále skvěle hraje.

Justin1

Z devadesátých let mám walkman na kazety a kapesní minipočítač, ale už je nepoužívám.

dudu

Od roku 1928 – keramický vypínač světla do sklepa na chalupě.

Rokio

Sporák.

iceT

Mamka má remosku a elektrickej šlehač Eta.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

allien > někdy tam jsou kurvítka, která jdou snadno odstranit. Za pár frťanů jsem dostal krásné, leč nehrající kytarové kombo, stačilo vyndat nafouklé elektrolytické kondíky, nahradit je poctivou slídou, vyměnit lampy (mám zásobu EL34 z CCCP, kus tenkrát asi 15 Kčs, dneska chtějí za pár přes 3000) a hraje to! Brum jsem vyhnal přelakováním trafa a bylo.

zjentek

Briketkáááááá­ááááááááááááá­áá, voe kaj sííííííííííí!!! Ahóóój! ((; (; ((;