nikkk

Jaký soud se bude nyní věnovat případu?

Na rozsudek samosoudkyně (bez soudu) jsme podali odvolání nebo nevím, jestli se to jmenuje přesně odvolání. Nyní bude soud na okresním soudě s tou samosoudkyní, která to sama rozsoudila nebo to poputuje již na soud krajský? Děkuji.

Odpovědi
žolik

To bude jiná soudkyně,odvolání jde na Kraj a tam záleží kdo to dostane.

Zdroj: žolík

Ravenne

V našem právním řádu platí zásada dvojinstančnosti – když se odvoláte proti rozsudku, který vydal okresní soud, rozhoduje o odvolání krajský soud.