Viktorie II.

Jaký sešit je nejvhodnější na založení herbáře?

Syn viděl dědečkův krásný herbář. Jsou v něm rozličné rostliny, popisky v latině i v češtině a syn by si chtěl také založit herbář, ale nevíme do jakého sešitu nebo bloku, aby byly rostliny bezpečně uchovány. Poradíte nám?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sešit bych nedoporučoval. Usušené a lisované rostliny lepit na výkresové A4 a ty vsunout do průhledných zakládacích obalů. To vše dát do kroužkové vazby.

Další odpovědi
paul1

Já jako předpubertální kluk jsem měl štěstí na třídního učitele, který se nám věnoval po všech stránkách, rád na něho vzpomínám, byl to pan Krofta z Prostějova. Chodil s námi na výlety, já jsem svoje kolo neměl, tak jsem používal tátovo a jezdil „pod štanglí“. Stále jsme dojeli k nějakým lukám a sbírali bylinky, různé květiny, listy apod. Herbáře jsme si dělali ze sešitů, rostliny vylisovali pod zátěží, on nám dodával popisy. Nebylo to dokonalé, ale na tehdejší podmínky vyhovující. Ani nevím, kam se časem zapotrošil. K něčemu to bylo ale dobré – zůstala mi láska a úcta k přírodě.

Rudík 12

Nejlepší bude to slepit na čtvrtky a ty svázat/přilepit k sobě. Někdy by mohl stačit i větší sešit (A4).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.