Jaký rozdíl je mezi sámovaným a nesámovaným prknem. Děkuji ZD.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesámované prkno je prkno, které vyleze z katru a má nepravidelné kraje podle tvaru kmenu ( je řezáno jenom jedním směrem – horozontálně nebo vertikálně). Pokud tyto kraje odřízneme dostáváme osámované prkno již definované šířky. Pokud se na pile řeže horizontálně i vertikálně lezou osámovaná prkna již z katru.

Další odpovědi
anonym

Sámované prkno je takové,že je upraveno podélnými řezy na určitou šířku,to znamená s hranami.

cukrar

jen doplním i další podobné výrazy pro stejný účel. Prkno je ohraněné, zejdované, omítnuté, štosnuté, podle kraje a nářečí

Jiří Sova

Dělám si to sám na omítací pile https://www.o­mitacipila.cz/ Dokážu se tak dostat na daleko zajímavější ceny dřeva, které potom mohu nabízet dál zákazníkům. Pila se dá pořídit od 130 tisíc s délkou řezu do 7 metrů