Nikkol

Jaký rekvalifikační kurz je kvalitnější. Když má akreditaci od MŠMT nebo NSK ?

Jak je možné že rekvalifikační kurz na stejný obor má podle MŠMT jiný obsah výuky než když je podle NSK ? Ale od obou dostanu po absolvování doklad, že mohu daný obor vykonávat.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nikoliv „jaký“, ale který.

V jakém ohledu kvalitnější? Co do rozsahu/obsahu učiva,
kvality (kvalifikace) lektorů, počtu/obsahu hodin praxe, …?

Podle mých informací Vám ani jeden typ kurzu
nedá „doklad, že můžete daný obor vykonávat“.
(Spíše obdržíte osvědčení o absolvování kurzu.)

Podle mne jsou oba typy kurzů na podobné úrovni, rozdíl bude jen v závěru.
NSK může navíc přiznat dílčí kvalifikaci (po složení dalších dílčích zkoušek)
i kvalikaci pro ten který obor.

Kurzy s akreditací NSK bych volila v případě absence kvalifikace
(třeba v případě, že člověk nemá ani výuční list).

Cesta k získání kvalifikace prostřednictvím NSK je podle mne
časově (i finančně) náročnější než absolvování učebního oboru.

—–—
Rekvalifikační kurz bych nevybírala podle typu akreditace, ale podle toho,
co potřebuji (hlavně podle toho, co požaduje potenciální zaměstnavatel).

Další odpovědi
da ny

Příklad z mé vlastní praxe ;)
Rekvalifikační kurz – Masér akreditovaný MZ ČR.
Získala jsem Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání pod přímým vedením (tedy NZP, absolvovala jsem jako SZP, pro osobní potřebu 😁).
Mohla bych vykonávat profesi jako OSVČ s živnostenským listem.
Mohu pracovat v balneoprovozu či masér v láznách a zdravotnických zařízeních
jako zaměstnanec (elektro i vodoléčba)..
Cena kurzu 19 000 Kč, 3 měsíce.

Masér absolvent MŠMT je „pouze“ sportovní a rekondiční masér mimo oblast zdravotnictví..
„Kurz připraví absolventa na práci Maséra. Živnostenský list (resp. výpis ze Živnostenského rejstříku), který získá na základě Osvědčení o absolvování kurzu a zkoušce Profesní kvalifikace mu umožní práci maséra jako OSVČ.“ Živí se sám.
Zdravotnické zařízení ho nemůže zaměstnat (není NZP).
Lázně takové absolventy někdy zaměstnají, mívají však o 2 – 5000 Kč nižší hrubý příjem.
Cena kurzu 7000 Kč, délka 1 měsíc.

Tak nějak podobně to bude u Vámi voleného oboru, zjistěte si podrobnější informace ;).