K35011

Jaký průměr jste měli, když jste se hlásili na čtyřleté gymnázium? Rozhoduji se, zda si tam mám podat přihlášku.

Můj průměr je 1.22

Nejlepší odpověď
annas

Když jsem se hlásila na střední školu, byla jiná doba, jiná kritéria pro přijetí.

Každý rok se situace mění. Kolik žáků přijme ředitel, ví jen on, ale neví, kolik žáků se přihlásí a jaký budou mít průměr a jak složí státní přijímací zkoušky.,

Je to stále 50 na 50. Rozhodněte se sám, průměr těch, kteří se hlásili dříve, nehraje roli. Každý rok je to jinak.

Připravte se dobře na přijímací zkoušky, ať získáte co nejvíce bodů.

Uvědomte si, že "Didaktickému testu od společnosti CERMAT musí ředitel dát váhu v celkovém přijímacím řízení minimálně 60 %, v případě sportovních gymnázií nejméně 40 %.

Druhá polovina přijímacího řízení může být plně v režii vámi vybrané školy."

https://www.sci­o.cz/prijimaci-zkousky-na-ss/informace-o-prijimacich-zkouskach/

Takže z toho vyplývá, že nejdůlelžitější jsou výsledky přijímacích zkoušek.

Další odpovědi
Drap

Nebyl jsem na gymnázium, ale vím že dnes se tam občas dostanou i lidé, které by v mé době nebyli přijati ani na žádný stavební obor. Tím jsem se nechtěl v žádném případě dotknout řemeslníků a stavebních profesí.
Tady se toho moc nedozvíš, protože každá škola muže mít své podmínky a jsou často rozdílné. Zeptej se na konkrétní škole.

led

Môj matematický priemer známok bol katastrofálny, vhodný tak na prácu s metlou. Tak nakoniec nie ja som si vybrala školu, ale škola si vybrala mňa, chvalabohu… Škola mi poslala „pozvánku“ na prijímaciu skúšku, pretože tento priemer brala len ako povinnú informáciu a moju puberťáčtinu, aj proti všetkým pedagogickým pravidlám… a hľa, v profesii som robila viac než polstoročie.
Takže, tak ako píše Drap:
„Tady se toho moc nedozvíš, protože každá škola muže mít své podmínky a jsou často rozdílné. Zeptej se na konkrétní škole.“

ivzez

Udělej opak: napiš svůj průměr a my ti k tomu něco napíšeme.

JInak platí, co napsal Drap → dnes se na gymnázium bohužel
dostávají i žáci, kteří by se dříve stěží dostali na slušný učební obor.

___

Po doplnění otázky:
To je slušný průměr, zkus to.

Mc Merkurion

… za mne jiná, než čtyřletá gymnázia nebyla … nebudu se chlubit, ač to dělám rád …

Anonym*****

Je pravda že se tam dostane i trojkař.Moje kamarádka měla dvě trojky , z chemie a češtiny.Vzali ji,ale pro ni samotnou to bylo velmi těžké a přestoupila na lehčí.Pokud máš vyznamenání,nebo ještě lepší tak se tam dostaneš určitě.Sama mám průměr necelou dvojku,ale netroufnu si na gympl a půjdu na nějakou lehčí školu.