Tiiit

jaký prohlížeč je nejbezpečnější?

Nejlepší odpověď
chudst

Radeji nez na prohlizec se zamerte na antivir. Prohlizec si vyberte, jaky vam nejvice vyhovuje. Vetsina lidi, co znam, ma FireFox, nebo Google Chrome. Par jich ma Operu a ostatni ten zbytek. IE je malo rozsirene, ale ted v tech novejsich take docela zamakali, takze si skutecne vyberte, ktery primo vam nejvice vyhovuje. Ja osobne beru FireFox, kvuli ruznym doplnkovym pluginum.

Vyberte si spravny antivir – ten tomu zabrani efektivneji, nez prohlizece. (Ja pouzivam napr. NOD32, ale kazdy bude tvrdit, ze zrovna ten jeho je „nejlepsi“. Tuto otazku jsme tu jiz resili – pouzijte nahore modrou listu na vyhledavani.)

Další odpovědi
anonym

Pokud stojite o velmi zestrucneny nazor vyvojare internetovych sluzeb a stranek, pak je poradi nasledujici

1/ GOOGLE CHROME, stranky overuje primo filtr googlu
2/ MOZILLA FIREFOX, podobne jako u chromu

A zdaleka nejvetsimu ryziku se vystavujete s prohlizecem:
3/ INTERNET EXPLORER, ktery je tercem optimalizovanych utoku vzdy

Dulezity bezpecnostni prvek je antivirovy program (napriklad avast free) nezapomente na nej

Dan4815

Prohlížeče jsou hlavně dělány na prohlížení. Nikdy nedosáhne kvalit antivirů, jelikož od toho jsou tady zase antivirové programy. V prohlížečích je většinou zabudován senzor proti spywaru a malwaru. Na to je zase vhodný rezidenční štít – firewall, aby vir nemohl komunikovat ze světem. Proto doporučuji se zaměřit na antivirové programy – Avira, Microsoft essentials.

RomanP

Nejbezpečnější je vůbec se nepřipojovat na web . Lépe vůbec nepouštět PC