Avatar uživatele
anonym

Jaký pes je vhodný do bytu a k dětem?

Jaký pes je vhodný do bytu (panelový dům) a zároveň k dětem (9 let)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nejlepší jsou voříšci středního vzrůstu,mám dva, s dětmi vychází velice dobře,dříve jsem měla NO,taky bylo vše v pohodě,
Doplňuji:
Pro iwetax.....bacha na ty mikiny a boty,on pak nebude rozeznávat,co je obnošené a co ne.....

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iwetax

Dětem hlavně vysvětlete jak se mají k psovi chovat. Že ho nemají zbytečně zlobit a dělat na něm pokusy (foukat mu do uší, tahat za přední tlapky aby chodil po zadních) Určitě si vemte štěně. Většinou platí čím větší pes , tím víc toho vydrží.
Nebo zajeďte do útulku, kde mají psi vyzkoušený , znají jejich povahu. I tam jsou peskové milující právě jen děti!
Doplňuji:
Pro anetadela1: Hlavně mi neměli chtít po štěněti aby vydržel tak dlouho. Vím že se štěnětem se musí každý 3hodiny, já si v noci řídím budíka na 2hod v noci. Pokud nevstanu tak ráno najdu hromádku a loužičku , jedínný na koho se zlobím jsem já.
S tou nudou- je dobré koupit kosti z buvolí kůže, vepřová ucha, psí kartáčky, tím se pejsek zabaví. Také dát mu třeba staré boty a mikinu, aby měl co trhat. My pokud jdeme pryč a na noc dáváme psa do chodby, kde má jen misku a své věci a pamlsky. Nemá tam co zničit.
Také domluvit se se sousedy , že první noci bude pejsek pískat. Měli by jste ho ale v chobě nechat a nedat na nářky. On sám pak usne a zjistí, že mu to není nic platný. Pokud bude zticha 20minut tak ho jít odměnit. Hlavně nechodit když bude naříkat.

Upravil/a: iwetax

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Tady nejde o to jake plemeno ,spis jde o povahu.V utulku jsou jak hodni tak i dost nevhodni psi(maji spatne predesle zkusenosti s lidmi a uz jsou tzv.zformovaní)-je to sazka do loterie,navic pes bude v kontaktu s 9ti letym ditetem.. Ale opravdu je to otazka povahy,znam jedince tzv """bojovych plemen""" (opravdu v uvozovkach,pro­toze toto oznaceni je nesmyslne),kteří by neublizili ani mouse,a naopak jedince tzv"malych spolecenskych plemen" u kterych neni problem kousnout male dite jenom proto,ze se jim sahne na misku se zradlem apod. Takze vybirejte radsi s nekym kdo psum rozumi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já mám z útulku 2 fenky, ty jsou klidnější, jedné bylo cca půl roku, druhé asi 1 rok a obě jsou moc hodné a přítulné.
Chodila jsem s nimi zpočátku na cvičák, to je hodně znát, i teď po letech si základy pamatují, jen jim to občas na louce připomenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Hlavně si taky uvědomte, že pejsek nemá možnost vyběhnout na zahradu a vyvenčit se. Budete s ním muset chodit několikrát za den. Aby pejsek nebyl zavřený doma od rána do odpoledne, než přijdete z práce a ze školy domů. Viděla jsem pár případů, co psi dokážou když se nudí.
Jestli toto všechno máte zvážený, tak bych doporučovala spíš klidnější a línější plemeno. Ne hyperaktivní jako bígl, border kolie, jezevčík či malamut. Z větších bych doporučovala zl. retrívra a z menších bišonka apod…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kupkina

plyšový

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pipka

Ještě jsem chtěla podotknout ,že pejsci si nemoci také nevybírají a někdy jsou na finance náročnější nežli děti.Nemoci ,očkování ,střihání,pros­tředky proti ,blechám a klíšťatům,vitamíny a drahé operace.Sbíráni exkrementů do pytlíků,budete vy nebo děti schopni to dělat.Budete mít prostředky na to aby váš pejsek měl vše?

před 3098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pipka

Jakýkoliv ,vždy záleží na vašem přístupu a výchově psa i dětí ,aby pes byl v pohodě a děti ho naopak netrápili.Kaž­dopádně,máte čas se věnovat dětem i pejskovy ?aby ani jeden z nich nelezl za chvíli na nervy?Dítě i pes jsou nároční na ´úklid i na čas,ale u silnice nebo uvázaný v lese většinou skončí ten pes:(

před 3098 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek