Jaký pes je vhodný do bytu a k dětem?

Jaký pes je vhodný do bytu (panelový dům) a zároveň k dětem (9 let)?

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejlepší jsou voříšci středního vzrůstu,mám dva, s dětmi vychází velice dobře,dříve jsem měla NO,taky bylo vše v pohodě,
Doplňuji:
Pro iwetax.....bacha na ty mikiny a boty,on pak nebude rozeznávat,co je obnošené a co ne.....

Další odpovědi
iwetax

Dětem hlavně vysvětlete jak se mají k psovi chovat. Že ho nemají zbytečně zlobit a dělat na něm pokusy (foukat mu do uší, tahat za přední tlapky aby chodil po zadních) Určitě si vemte štěně. Většinou platí čím větší pes , tím víc toho vydrží.
Nebo zajeďte do útulku, kde mají psi vyzkoušený , znají jejich povahu. I tam jsou peskové milující právě jen děti!
Doplňuji:
Pro anetadela1: Hlavně mi neměli chtít po štěněti aby vydržel tak dlouho. Vím že se štěnětem se musí každý 3hodiny, já si v noci řídím budíka na 2hod v noci. Pokud nevstanu tak ráno najdu hromádku a loužičku , jedínný na koho se zlobím jsem já.
S tou nudou- je dobré koupit kosti z buvolí kůže, vepřová ucha, psí kartáčky, tím se pejsek zabaví. Také dát mu třeba staré boty a mikinu, aby měl co trhat. My pokud jdeme pryč a na noc dáváme psa do chodby, kde má jen misku a své věci a pamlsky. Nemá tam co zničit.
Také domluvit se se sousedy , že první noci bude pejsek pískat. Měli by jste ho ale v chobě nechat a nedat na nářky. On sám pak usne a zjistí, že mu to není nic platný. Pokud bude zticha 20minut tak ho jít odměnit. Hlavně nechodit když bude naříkat.

mojitek

Tady nejde o to jake plemeno ,spis jde o povahu.V utulku jsou jak hodni tak i dost nevhodni psi(maji spatne predesle zkusenosti s lidmi a uz jsou tzv.zformovaní)-je to sazka do loterie,navic pes bude v kontaktu s 9ti letym ditetem.. Ale opravdu je to otazka povahy,znam jedince tzv """bojovych plemen""" (opravdu v uvozovkach,pro­toze toto oznaceni je nesmyslne),kteří by neublizili ani mouse,a naopak jedince tzv"malych spolecenskych plemen" u kterych neni problem kousnout male dite jenom proto,ze se jim sahne na misku se zradlem apod. Takze vybirejte radsi s nekym kdo psum rozumi.

ReHu

Já mám z útulku 2 fenky, ty jsou klidnější, jedné bylo cca půl roku, druhé asi 1 rok a obě jsou moc hodné a přítulné.
Chodila jsem s nimi zpočátku na cvičák, to je hodně znát, i teď po letech si základy pamatují, jen jim to občas na louce připomenu.

anetadela1

Hlavně si taky uvědomte, že pejsek nemá možnost vyběhnout na zahradu a vyvenčit se. Budete s ním muset chodit několikrát za den. Aby pejsek nebyl zavřený doma od rána do odpoledne, než přijdete z práce a ze školy domů. Viděla jsem pár případů, co psi dokážou když se nudí.
Jestli toto všechno máte zvážený, tak bych doporučovala spíš klidnější a línější plemeno. Ne hyperaktivní jako bígl, border kolie, jezevčík či malamut. Z větších bych doporučovala zl. retrívra a z menších bišonka apod…

kupkina

plyšový

Pipka

Ještě jsem chtěla podotknout ,že pejsci si nemoci také nevybírají a někdy jsou na finance náročnější nežli děti.Nemoci ,očkování ,střihání,pros­tředky proti ,blechám a klíšťatům,vitamíny a drahé operace.Sbíráni exkrementů do pytlíků,budete vy nebo děti schopni to dělat.Budete mít prostředky na to aby váš pejsek měl vše?

Pipka

Jakýkoliv ,vždy záleží na vašem přístupu a výchově psa i dětí ,aby pes byl v pohodě a děti ho naopak netrápili.Kaž­dopádně,máte čas se věnovat dětem i pejskovy ?aby ani jeden z nich nelezl za chvíli na nervy?Dítě i pes jsou nároční na ´úklid i na čas,ale u silnice nebo uvázaný v lese většinou skončí ten pes:(