Avatar uživatele
Registrovaný

jaky ma postu policie kdyz vas chiti primo pri pachani tr cinu,jak postupuji dokdy vas musi zadrzet a vyslechnout atd...

Doplňuji:
jestli vasm musí zadrzet hned a odves k vyslechu nebo jakou mají lhutu...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Asi se ptas na toto..jaky ma postu policie kdyz vas chiti primo pri pachani tr cinu,jak postupuji dokdy vas musi zadrzet a vyslechnout atd...

Doplněna:
jestli vasm musí zadrzet hned a odves k vyslechu nebo jakou mají lhutu...

odpoved :
Zadržení je jeden z prostředků k zajištění osoby pro účely trestního řízení. Je upraveno § 75 a § 76 a následujícími zákona č. 141/1961 Sb., trestního řádu. Jeho podstatou je časově limitované krátkodobé omezení osobní svobody určité osoby ze strany policejního orgánu. Se zadrženým jsou prováděny úkony trestního řízení a v mezidobí je umístěn v policejní cele. Ze zadržení je osoba buď propuštěna na svobodu, nebo je rozhodnuto soudem o vzetí osoby do vazby.

Zadržení obviněného

Podle § 75 trestního řádu obviněného může policejní orgán zadržet sám, jestliže je dán některý z důvodů vazby. Provedené zadržení je povinen bezodkladně ohlásit státnímu zástupci. Policejní orgán, který provedl zadržení, zadrženou osobu vyslechne a o jejím výslechu sepíše protokol, v němž označí místo, čas a bližší okolnosti zadržení a uvede osobní údaje zadržené osoby, jakož i podstatné důvody zadržení. Nepropustí-li policejní orgán obviněného na svobodu, předá státnímu zástupci opis protokolu sepsaného při zadržení a další materiály potřebné pro podání případného návrhu na vzetí obviněného do vazby. Takový návrh může být podán soudu nejpozději do 48 hodin od zadržení, jinak musí být zadržený propuštěn na svobodu. Spolu s návrhem je zadržený obviněný odevzdán soudu. Soudce je povinen zadrženého vyslechnout do 24 hodin od doručení návrhu a rozhodnout buď že obviněného bere do vazby, nebo že ho propouští na svobodu. Je-li vzat do vazby, je obviněný policejní hlídkou předán příslušníkům vězeňské služby v příslušné vazební věznici.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Nehoň nás. Jsou zde také otázky, na které nikdo neodpoví. I to se stává. Psát sem něco takového, jako byl Tvůj druhý dotaz, to není v pořádku. Z toho důvodu jsem ho nahlásila jako závadný příspěvek.
Badisko Ti k této otázce napsal, že tímto způsobem se zde nepostupuje a že pokud něco potřebuješ doplnit, máš na to "doplnění" otázky a "diskuzi". Kvůli stejnému tématu je zde nepřípustné zakládat další otázku - bere se to za podvádění a porušení pravidel. Takže příště to řeš opravdu doplněním nebo diskuzí.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.