Jaky Linux na laptop?

Mate zkusenosti s linuxovym os na noteboocich? kdysi jsem mel debian, ale nefungovalo hodne HW. Mam notebook z roku 2007 (Acer TM 5520), tak doufam, ze dnes uz je to lepsi? Rozhoduju se mezi ubuntu a opensuse a mandrivou. Poradite?

Odpovědi
Olaf

Acery jsou hodně rozšířené a mají hodně dobrou podporu v linux. distribucích. Instaloval jsem několik systémů na Acery a všechny bez jediného problému (myšleno v detekci a použitelnosti hardwaru). Ubuntu i openSUSE jsou určitě dobrou volbou. Možná bych se vyhnul Fedoře, která používá hodně aktuální věci a není vůbec odladěná (ani tak, jako „nevyladěné“ Ubuntu/SUSE).

blesk26

Musím souhlasit, když jsem asi před rokem a půl zkoušel debian, tak jsem měl také spoustu problémů a dost věcí mi nefungovalo (ale je to dlouhá doba, třeba by to nyní šlo i v debianovi). Každopádně jsem nedávno nainstaloval na svůj HP Pavilion dv6799 Ubuntu a šlape naprosto bez problémů, všechno samo od sebe (až na ovladače na nVidia 8400GS, ale i ty byly v softwarovém balíku, takže instalace na jedno kliknutí, no problem) … dokonce mi tam jde bluetooth lépe, než na vistách.