replicator

Jaký/který Vámi známý film je nejdepresivnější?

Nejlepší odpověď
Malvína

Pro mne osobně jsou to filmy ohledně druhé světové války. A když odbočím… Jednou jsem zahlédla pohádku Mumínci a musím říci, že mi přišla velmi depresivní na to, že je určena dětem. To jen takový doplňující poznatek 🙂

Další odpovědi
Kepler

Stalingrad, Zachraňte vojína Ryana.

ten který je

Lidice.

Rokio

Million Dollar Baby, Marley & Me a The Green Mile.

Kelt

Nejspíše jsou to filmy, kdy se někomu děje něco nespravedlivého. Například Doznání a jiné.

Muffz

Nevím, jestli nejdepresivnější, ale depresivní je – „Neopouštěj mě“. Je to o lidech, kteří jsou už od narození vychováváni, stravováni a je s nimi zacházeno podle jejich jednoznačně dané budoucnosti – jsou „pěstováni“ jako dárci orgánů.
Je to deprimující představa, že za nic nemůžete a do 30 budete po smrti, protože někdo rozhodl o tom, že vaše tělesná schránka nemá cenu, proto se rozebere a věnuje jiným.

(Útěk a nesplnění těchto „povinností“ je bráno jako dezerce a při dopadení následuje smrt, kdyby se někdo ptal, proč jednoduše neutečou)

xxx3

Hrob světlušek, Requiem za sen