briketka10

Jaký kouř jde z komína, když se topí dřevem ? černý, nebo šedý ? Děkuji

Doplňuji:
totiž sousedé, mladí lidé si vedle mého bytu přes zeď postavili dům a tvrdí, že topí výhradně dřevem, komín mají nízko a vychází z něj někdy úplně černý čoud a smrdí po celém dvoře, že si nemůžeme vyvětrat, tak se ptám..

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud sousedé topí dřevem, mělo by být suché. Potom by byl stoupající kouř světle šedý až bílý. Pokud je černý, tak při nejmenším by spalovali železniční pražce, což není dovoleno. Černý kouř může být z nekvalitního uhlí, ale spíše vzniká při likvidaci gumy, plastů, textilií atd. Prostě ze všeho, co v kamnech nemá vůbec co pohledávat. Při vytápění dřevem kouř dřevem také voní. Při vlhkém dřevu by byl mírně čpavý (štípalo by to v nose). Pokud kouř páchne, sousedi Vám lžou do očí.

Další odpovědi
www

Z počátku šedý, pak už téměř žádný. Ovšem, musí to být čisté dřevo, ne např. pražce 😁
Praxe, spalování, ap.
Doplňuji:
I pokud bude dřevo různého druhu a třeba i přímo mokré, z komína nikdy nejde černý kouř, ani při špatném zacházení s kamny. Pocházím z dědiny a vím, jak a co vypadá při topení 😉.

Drap

Může jít jakýkoliv, záleží na druhu a kvalitě dřeva a hodně na vlhkosti. Ivlivňujé to i způsob spalování a tahové podmínky komína.

lenka.seda

Šedý… :D Taky topíme dřevem

venkovan

Špatně topí – hodně přiloží a přidusí kotel. Tam potřeba se vzýjemně domluvit, aby to topení trochu zdokonalili (prodělávají na tom, nevyhoří všechny hořlavé látky ze dřeva) a když to nepůjde se domluvit, je třeba požádat úřad o pomoc.

cukrar

ale to se takto nedá posuzovat… čím si myslíte že topí? černý nebo světle černý…

kristýnary

Nám třeba komín nekouří vůbec. Chce to nechat oheň pořádně rozhořet a až pak tam naložit dříví, které musí být suché. My topíme dřevem a ze začátku je kouř světle šedý a později zmizí. Máme teda kvalitní komín, který jsme si koupili z https://www.ko­minycz.cz/ , ale to nemá na barvu kouře vliv. Určitě soused topí něčím jiným než čistým suchým dřevem.

anonym

ad briketka, už mám pro tebe ten doprovod na výstavu, pošli kontakt do mého profilu trvá-li ještě tvůj zájem!

briketka10

no je to úplně tmavý čoud a smrdí, nemůžu říct čím topí když to nevidím, já mám elektřinu neznám to, ostatní sousedé mají plyn..

briketka10

venkovane právě, že jsem se u nich zeptat byla čím topí, protože už na podzim, když jsem pila kafíčko na zahrádce tak koukám a čichám, odkud jde ten puch, no a z jejich komína až na mou zahrádku to foukalo do velkých balk.dveří do celého bytu, šla jsem tam až v listopadu, nemám jinou možnost větrání, pak až z druhé strany z malého kuch.okýnka..jsou nepříjemní a mají komín prý správně postavený a zkolaudovaný, což se nám nikomu nezdá nikdo na domech ho nemá tak nízko, navíc všechny domy jsou o poznání vyšší..oni mají i střechu nízkou v tom je ten problém !! když hodně zafouká tak se ten smrádek přehoupnne přes můj dům na dvůr a žene se to všem do oken..