Pájo

Jaký kontrolní orgán (druh inspekce) je možné poslat na družstvo?

Družstevní dům, spravovaný stavebním bytovým družstvem.
(Důvodná podezření z manipulací okolo výběrového řízení, chybí zápisy výboru samosprávy, záznamy o funkčních – volebních obdobích výboru atd.)
Doplňuji:
Napadá vás v této souvislosti něco?

Nejlepší odpověď
anonym

Bytová družstva spadají pod SČMBD (Svaz českomoravských bytových družstev) se svými radami v sídle každého kraje – viz kontakty v odkazu ve zdroji:
Mimo jiné zajišťuje i metodiku, má poradnu na legislativně-právním odboru a sbírku relevantních judikátů z oblasti bytového družstevnictví.

Doporučoval bych nejprve vznésti konkrétní dotaz a teprve po objasnění právního stavu se obrátit na doporučené orgány, případně si nejprve , (jako právoplatný člen družstva), vyžádat doklady splňující stanovy daného družstva a obecně platnou nadřazenou legislativu.
Mimochodem doporučovaná Policie ČR může do vnitřních problému jakéhokoliv družstva (kde je orgánem příslušný výbor), zasáhnout teprve při zjevném a prokázaném porušení zákonů a logicky vyžaduje vyčerpání standardních postupů.

Zdroj: http://www.scmbd­.cz/odeleni-legislativne-pravni

Další odpovědi
mirlin

Nevím o jaké družstvo se jedná:
bytové, zemědělské, invalidů......znám jich minimálně 10.
Doplňuji:
jo už to čtu, vůbec mi to tam nevyjelo měl jsem tam pouze nadpis. Tak sori.

anonym

Jedině podat tr. oznámení na PČR.

Pájo

mirlin
hned první věta pod otázkou… bytové.

mirlin

vždyť sem reagoval operativně.
Tak počítám , že by jsi tam chtěl poslat finančáky.
Zase o jaký problém se jedná .
Jsi nekonkrétní a chceš jasnou odpověď.

mirlin

vždyť sem reagoval operativně.
Tak počítám , že by jsi tam chtěl poslat finančáky.
Zase o jaký problém se jedná .
Jsi nekonkrétní a chceš jasnou odpověď.

Pájo

Důvodná podezření z manipulací okolo výběrového řízení, chybí zápisy výboru samosprávy, záznamy o funkčních – volebních obdobích výboru atd.
(druhá věta pod otázkou)

Pájo

mirilin
Po doplnění… díky poklábosili jsme… teď počkám na nějakou tu odpověď.