tony2412

jaký kabel mám použít na propojení zvuku z PC do televize?Na televizi je jedna zdířka a na pc 3

na televizi je zřejmě jack?A na pc jsou tři
Doplňuji:
pc mám propojenej s televizí přes VGA na sluchátka je tam zdířka jack 3,5(výstup) a na vstup audio je uvedeno komponentní vstup,vypadá to jako zdířka na sluchátka…HDMI mám už obsazené…

Odpovědi
petr zamazal

Podle mně stačí HDMI kábel.

gecco

  1. zjisti si, co je ten „jack“ na TV zač – podle mne je to výstup na sluchátka, takže jako vstup z PC nepoužitelný – hledej dál…
  2. „na PC 3“ – no – a copak jsou ty zdířky zač???

Doplňuji:
Komponent je osazen konektory cinch – zvlášť pro L a R…
😉
Takže pro propojení budeš potřebovat něco takového – http://eshop.kak­.cz/zbozi/kaa173a-oem-audio-kabel-15m/ (redukce jack 3,5 → cinch).

Hlada

Zřejmě to bude jack 3,5 pro připojení sluchátek. Po zasunutí konektoru se odpojí vnitřní reproduktory. Druhý konec kabelu se připojí do linkového vstupu zvukové karty. Zpravidla má modrou barvu.
Ananlogový výstup zvuku je také na konektoru SCART (1,3).
Doplňuji:
Pardon, špatně jsem přečetl otázku.
Vstup analogového zvuku je na konektoru SCART (2,6). Některé televizory mají ještě vstup na konektorech CINCH. Výstup ze zvukové karty má zelenou barvu.

lexx

Nepříliš chápu k čemu to poslouží…zvuk z PC přehrávat na TV ? Jinak propojit se dá cokoli, na TV běžně bývá zásuvka Scart 21 kontaktů, půjde o audio input.
http://www.fas­timages.eu/ima­ges/scartada.jpg

Hlada

Takže potřebuješ kabel 2× CINCH – jack 3,5.