Katrous

Jaký výstup označuje D-sub?

Prosím pomozte mi na internetu tomu moc nerozumím :D
Doplňuji:
A kdybych měla otázku jestli HDMI
VGA
DVI TAK BYCH SI MĚLA VYBRAT DVI?

Odpovědi
Michal Kole

Ten se dnes již SKORO nepoužívá.

Používalo se to pro připojení monitoru. Dnes se používá pro připojení DVI nebo HDMI
Doplňuji:
DVI je standard pro monitory
HDMI je spíše pro připojení blu-ray a TV nebo pro dataprojektory

D-SUB neboli VGA je už na ústupu

Kukusak

D-Sub označuje typ konektoru používaný pro různé elektronické aplikace http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D-Sub
D-Sub (VGA) je nejpoužívanější konektor pro připojení monitorů, televizí a projektorů. I když působí zastarale, má nejlepší využití, díky stále dostačující datové propustnosti (stačí i na FullHD obraz), mechanickému možnému zatížení (šroubky) a možnosti připojení na velkou na velkou vzdálenost bez použití aktivního repeateru. Slušně kvalitní kabely se dají sehnat i za nízkou cenu.
DVI umožňuje plně digitální přenos, což vykazuje větší datovou propustnost, konektor má pořád šroubky pro lepší držení. Konektor je dnes vytlačen použitelnějším HDMI. Používá se pro profesionální a zátěžové použítí.
HDMI je malý, dobře datově propustný konektor, který hlavně pomocí jediného kabelu dokáže přenášet jak obraz ve velmi vysokém rozlišení a zároveň i osmikanálový zvuk.

DVI má výhodu, že se dá redukcí změnit na VGA i HDMI.

Pro připojení PC a TV určitě doporučuji HDMI kvůli obrazu i zvuku najednou. Pro monitor s PC stačí VGA (D-Sub), ale lépe DVI. HDMI je víceméně zbytečnost…