Jaký jsou rozdíly mezi těmito kuchyňskými vahami kromě ceny?

Zkuste prodiskutovat. Jaké jsou hlavní vlastnosti vah které určují tak rozdílné ceny mezi sebou?
http://vahy-ostrava.cz/vahy-pro-kuchyne/452-kuchysk-vha-cas-sw-lr-s-led-displejem-10-kg.html
vs
https://profis­cales.cz/stol­ni-vahy/192-myweigh-kd-8000-do-8kg-1g-716165162230.html?gclid=­EAIaIQobChMIl8aj2a­bl3gIVEeh3Ch1MkQc9E­AQYAyABEgL0TPD_BwE

Jedna má váhu do 8 kg, druhá 10 kg.
Chápu správně že ta první váha v odkaze kromě napájení přes síťový adaptér má i akumulátor který se dá nabít a váha by šla používat bez síťového adaptéru jen na nabitý vestavěný akumulátor? – a myslíte že by šel vyndat ten akumulátor.

Druhá váha funguje taky na síť. adaptér, ale u té akumulátor jako alternativní zdroj napájení váhy nevidím, pro změnu místo vestavěného akumulátoru je ale možnost baterek.

Pokud v první váze je akumulátor který nelze nabít a je teda potřeba mít neustále váhu připojenou do zásuvky, asi bych si vybral tu levnější která nabízí alternativu napájení přes baterky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Žádná z nich nemá u sebe návod (myslím dostupný na tom e-shopu). Žádná z nich nemá v popisu uvedenu přesnost (u té levnější něco přesnosti píšou, ale podle mně to volně zaměňují s rozlišením). Rozlišení (zdá se) má lepší ta levnější. Certifikaci (zdá se) má ta dražší (přesto pokud má být použita k prodeji na váhu musí být dále pravidelně kalibrována). Ta dražší by měla mít i funkci počítací váhy. (Ta levnější má nějaká procenta, se kterou by to počítání v jisté míře snad šlo našvindlovat)

Jak jsi přišel na to, že akumulátor u té první nejde nabít? To by pak nebyl akumulátor. Předpokládám, že se dobíjí automaticky při napájení kabelem a pak by měl umožnit hrubým odhadem minimálně 2h činnosti spíš víc (na základě údajů o příkonu váhy a kapacitě akumulátoru) – proč uvádím víc než vychází z 6*1,2/4,1 a ještě to považuji za minimum? Protože uváděný příkon by měl být maximální příkon váhy včetně aktivního dobíjení akumulátoru. Před koupí si to ověř.
U té druhé se informuj (pokud to budeš potřebovat pro zamýšlený účel) zda je možný provoz na accu články (1,2V místo 1,5V)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… když se podívám na popis, je to tam JASNĚ POPSÁNO:
„Jedná se o kvalitní váhu, která je vhodná zejména na vážení porcí do kuchyní, jídelen a přípraven pokrmů, kde je vyžadováno použití přesných a úředně ověřených vah“ http://vahy-ostrava.cz/vahy-pro-kuchyne/452-kuchysk-vha-cas-sw-lr-s-led-displejem-10-kg.html#more_in­fo_tabs … kapišto ???

Kepler

Kromě toho akumulátoru (což je podle mně určitě lepší alternativa, než pořád kupovat baterky), je tam i vysoká odolnost proti stříkající vodě (krytí IP 54), což znamená náročnější provedení. Jinak jsou ty váhy technicky srovnatelné. Lví podíl na ceně má jistě fakt, že váhy jsou certifikované pro obchodní vážení.

autacek

No hlavně se jedná o váhy pro „průmyslové“ využití, na kuchyňskou linku zcela nevhodné. Tak že si nejprve ujasni, pro co to chceš a pak hledej, jestli to umí to, co potřebuješ.

Pokud chceš váhu doma do kuchyně, tak ti stačí bohatě třeba tato, za 250 Kč. https://www.da­tart.cz/Kuchyn­ska-vaha-SENCOR-SKS-4001WH-kuchynska-vaha.html?gclid=­Cj0KCQiA597fBRCzA­RIsAHWby0HLpKxXLD­pHujNYKppfcYpi­E4gciE_F3m7fTRFa­sYp7T60Ll693zqMa­AmMCEALw_wcB

aliendrone

Tak především – NEZNÁME tvé požadavky, resp. to, co chceš dělat. Jestli ti jde jen o navážení 30dkg stouhanky, kup tu lacinější.

Ta dražší má vyšší přesnost (0,4g vs 1g), vyšší rozsah – je dvojrozsahová (8 vs 10 kg), s akumulátorem (akumulátor je VŽDY dobíjecí), do té lacinější téměř jistě místo baterek TAKÉ můžeš použít akumulátory (3× AA). K lacinější NENÍ dodáván adaptér. Obecně ta dražší je prostě LEPŠÍ funkcemi/možnostmi. (třeba to počítání kusů je super)

Ale jak říkám – jestli to chceš do kuchyně na odvážení mouky, tak je ta dražší zbytečná, dokonce i ta levnější > viz autacek!

Edison

Zkus najít návod k těmto vahám a tam by to mělo být popsáno. Já než něco koupím, pídím se po návodech.

Dochy

alien: S tou přesností ses netrefil.

  1. nejde o přesnost, ale rozlišení
  2. ta dražší nemá rozlišení 0,4g, ale 2g na rozsahu 4kg a 5g na rozsahu 10kg

aliendrone

Nejsem odborník přes váhy, pokud máš ale pravdu, tak mi přijde dost pitomý displej zobrazující TISÍCINY gramu (viz obrázek), když váha rozliší +/- 2 GRAMY!? ;) :D :D Není v tom něco jiného? Obzvláště když vím, že na takové váze se počítají i čtvrtgramové matičky… ;) :D :D

Dochy

Jaké tisíciny gramu? Máš to tam jasně natištěné. Tisíciny kilogramu 😉 a ±2g znamená že tam postupně budou skákat 0,000 – 0,002 – 0,004. Po přepnutí na 10kg rozsah budou hodnoty 0,000 – 0,005 – 0,010 …

Dochy

A čtvrtgramové matičky se váží na váze, která je na to dělaná a má zpravidla váživost do 2 kg… OK v daném e-shopu jsem nalezl váhu 6kg/0,1g – ta ale nemá funkci počítací váhy…

aliendrone

Yup, to jsem přehlédl. :) U nás v železářství maji podobnou mrchu, nabera sojovací materiál do hrsti a sype, dokud mu váha nenapočítá potřebný počet. :)