Gami.Pet

Jaký jed (od zvířete) je nejnebezpecnější na světě?

Byl proti němu vyroben protijed?

Nejlepší odpověď
iceT

zkus internet…nebo odpovědi …http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejvice-jedovatym-hadem-sveta
Jedovatí hadi vstřikují jed prodlouženými zuby. Jed se tvoří v žláze nacházející se na patře. Zmije obecná (Vipera berus) je jediný jedovatý had České republiky. Nejsilnější jed z hadů má zřejmě taipan. Mezi jedovaté hady patří také kobra indická, mamba černá (Dendroaspis polylepis) nebo bojga hnědá a další. Mořských hadů je asi pět set a všichni jsou jedovatí. Jsou známy pouze dva druhy jedovatých ještěrů (korovec jedovatý a korovec mexický). Na člověka nezaútočí, nejsou-li vyprovokováni. Varani komodští mají ve slinách bakterie které do 24 hodin po kousnutí způsobí smrt.

ale moje informace nemusí být přesná

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jed

Další odpovědi
badisko

toho je spousta …ale mam rad pavouky takze pridavam toto…jo a ve zdroji je video jak pavouk zabije hada stoji za shlednuti..Jedním z nejjedovatějších pavouků světa je „putující pavouk“ Phoneutria nigriventer. Měří sice jen 10 centimetrů, ale jeho jed dokáže zabít víc než 200 myší. Živí se sice hlavně hmyzem, ale troufne si i na mnohem větší ještěry. To americký koutník jedovatý je ještě nebezpečnější – jeho jed dokáže usmrtit i dospělého člověka. Měří maximálně dva centimetry, je barvou i chováním nenápadný. Když kousne, docela to bolí, ale jinak se navenek nic neděje. Mezitím se jed rozšíří do celého těla a teprve po 24 hodinách postižený člověk cítí, že se děje něco špatného. To však už bývá pozdě… Nemůžeme zapomenout ani na slavnou černou vdovu, jejíž jed je patnáctkrát silnější než jed chřestýše. Samička dvoucentimetrového pavoučka má ve žlázách jed, který zasaženého paralyzuje bolestivými křečemi.

V pavoučí síti občas uvízne i větší kořist než jsou hadi. Roku 2008 způsobil senzaci fotograf, který poslal serveru Cairns obrázky pavouka, který zabíjí ptáka, jenž se chytil do jeho sítě. Tehdy se jednalo o pavouka rodu Nephila známého svými silnými sítěmi.

S ptáky i hady si snadno poradí také sklípkan Theraphosa blondi. Tento obr, který s rozepjatýma nohama může měřit až 30 centimetrů, má až 3,8 centimetrů dlou­há

Zdroj: http://www.national-geographic.cz/de­tail/video-pavouk-sezral-hada-australie-je-divna-zeme-17953/

anonym

Nevím jestli je nejnebezpečnější, je to druh medůzy, čtyřhranka smrtelná https://www.go­ogle.cz/search?q=%C4%8Dt­y%C5%99hranka+smrtel­n%C3%A1&hl=cs&cli­ent=firefox-a&hs=Rxj&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=We­osUYyYI4S60QX0k4CQ­Bw&ved=0CAoQ_A­UoAQ&biw=1172&­bih=822

mosoj

Nejsilnější jed je batrachotoxin, který vylučují některé jihoamecrické žáby, brouci a i ptáci. 4 Kg batrachotoxinu by stačilo na zahubení veškerého lidstva na světě !!
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­trachotoxin

Druhý je botulotoxin který vytvářejí anaerobní bakterie Clostridium botulinum.

www

Zbrkle uzavřená otázka.
Nevím co je pro tebe nejnebezpečnější jed.
Jsou jedy různé, jedovatost se počítá podle účinků na člověka, množství ap. Často je uváděna chobotnice modrá, je to ale jen relativní, záleží na mnoha kritériích. Jindy třeba pavouk, opět jsou ale zkreslené informace (množství,prav­děpodobnost..) Z toho důvodu se i ti nejjedovatější živočichové poměrně často mění.