Fiverka

Jaký je vliv kojení na plodnost?

Synkovi bude rok a půl a já ještě kojím a ráda bych s tím pokračovala i nadále. Jenže bychom také rádi počali druhého potomka. A gynekolog mi naznačil, že by s plodností při kojení mohl být problém.Kojím jednou přes den, a v noci tak 3×(Někdy 1× nejčastěji 2×). Synek se v noci stále budí. Mě to nijak nevadí a proto jsem mu to dopřávala.
Jak moc takové kojení ovlivňuje, resp. může ovlivňovat otěhotnění?
Mnohokrát jsem slyšela, že žena otěhotněla během kojení a, že se na to nedá spoléhat jako na antikoncepční metodu, čili by mě zrovna mrzelo kdyby to byl pro nás problém…

Nejlepší odpověď
Greneia

Má pravdu, je tam omezené riziko oplodnění, ale nelze to brát coby účinnou antikoncepční metodu. A jinak pro info, taktéž znám spoustu těch, co při kojení otěhotněly. Pokud chcete druhé mimi, tak to prostě zkoušejte a uvidíte 🙂
Přeji hodně zdravíčka 🙂

Další odpovědi
Saurus

Já jsem otěhotněla během kojení, mám kluky 15 měsíců po sobě 🙂 Ale to jsem už měla měsíčky, takže jsem byla plodná. Pkud vy jste po porodu měsíčky ještě nedostala, může být s dalším otěhotněním problém… Každá žena to má jinak, některá dostane první menstruaci hned po šestinedělí, jiná to třeba po celou dobu kojení nemá… Skutečnost je jen taková, že po porodu nejze spoléhat na plodné a neplodné dny, protože ty cykly bývají dost nepravidelné. Takže mi nazbývá než vám poradit, abyste to zkoušeli tak dlouho, až se podaří 🙂 Přeji hodně štěstí 🙂

Anmara

záleží to na každém člověku, na další zátěži, na životním stylu, na psychice… jestliže máte normální, pravidelnou menstruaci, tak by to nemusel být problém… víc by vám řekl váš gynekolog… ale pravdou je, že kojení jako antikoncepce je vskutku nespolehlivé… neteř má holčičky po roce ;o)))

Fiverka

Anmara: "menstruuji pravidelně hned od šestinedělí, ale gynekolog mi řekl, že během kojení se krvácení nemá nazývat menstruace protože prý nesouvisí s cyklem…sama tomu moc nevěřím vzhledem k pravidelnosti atd…ale také o tom nic jiného nevím…