EG98

Jaký je Váš názor na psy (či jiná zvířata – např. kočky) v domácnosti?

Cítíte se dobře v domácnosti, kde žijí zvířata? Patří podle Vás mazlíčci do bytu? Já osobně například zejména zmíněné psy zbožňuji (tedy pouze větší plemena), ale přijde mi opravdu nepříjemné být s nimi v uzavřeném prostředí. Mám pocit, že mnozí lidé, kteří se zvířaty v bytě žijí, ztrácejí časem jistou sebereflexi. Nechápu, že necítí ten nepříjemný smrad, nevadí jim špína z nich a ignorují ty chlupy všude, kam se člověk podívá. Ale jak říkám, je to jen můj názor.

Odpovědi
Malvína

Máme doma britskou modrou kočku. Je krásná, vznešeného vzhledu i chování. Je potřeba se každý den starat o úklid – kočičí WC, vysávání chlupů. Je to můj miláček a ač to bude hodně hnusně, další už chtít nebudu. Ty chlupy jsou i při každodenním úklidu všude, nejde se toho zbavit. Při mém oblíbeném nošení černého oblečení sebevražda!
Nesmrdí nám, ptala jsem se i návštěv, prý nejde poznat, že je kočka v domácnosti. Na tom si zakládám.

Snad jednou pejska (teď jsem zapomněla rasu), který nelíná, říká se, že nemá chlupy, ale spíš vlasy jako lidé. Ten je moc krásný a i by se chodil mazlit, byl by to větší společník. Kočka, zvláště britka, je zvyklá dělat si své a o lidský kontakt moc nestojí.

anonym

Doma máme tři psy a neměl bych to srdce je nechávat venku. Jsou členové rodiny. Mám je radši, než plno jiných lidí. Odmítám antropocentrismus.

paul1

Máme fenku, křížence bígla, dnes bude doma, v předsíni, nebo kuchyni, kvůli ohňostrojům. Jinak jse venku, běhá po dvoře a zdá se být šťastná. k spaní má v posezení vystlanou bednu, perfektní zateplenou boudua otvor do skladiště sena. Tyto bydliště průběžně střídá, přes zimu má nejraději to seno.