Alesh

Jaký je váš názor na Mafia I vs. Mafia II?

Podle mě, když to tak s odstupem času zhodnotím, tak bych dal jedničce 95 % a dvojce tak 60 %.
I: super příběh, atmosféra, hudba, pestré mise, propracovaná logika hry, mělo ten mafiánský duch
II: přijde mi to jak GTA, koneckonců hlavní postava chodí skoro furt v kožené bundě, samozřejmě má proti jedničce lepší grafiku a damage model, ale to se samozřejmě muselo čekat, děj není nic moc, i ten závěr není nijak zásadně strhující, pak mě tam štvaly nesmysly typu: můžeš nést nekonečně mnoho zbraní (tahá je třeba z pod košile:-), nesmrtelnost kolegů (někde se dalo čekat, než je vykostí, přitom by z něj byl dávno cedník), chyběla mi bejzbolka a další ruční zbraně, střelba z auta a taky mě štvalo, že furt musím řídit (minimálně jsem čekal, že někdy nebudu a někdo na nás začne najíždět a já se vykloním z okýnka a budu do něj šít Thompsonem:-) I obtížnost nic moc, na nejtěžší jsem to dohrál skoro bez problémů, ale chápu, hra se dělá pro masy lam. 🙂 No a co vy na to? 😉

Nejlepší odpověď
chudst

Jednicka byla tisickrat lepsi. Radeji bych ozelel efekty ve dvojce, a dodal ji lepsi propracovanost pribehu.

Pribeh, co tam byl, byl zajimavy, ale mimo zabiti hlavniho hrdiny z jednicky me tam nic extra neutkvelo v pameti. Pribeh nechat, mohlo to byt Xkrat horsi, ale rozhodne rozvinout. A zaver take katastrofalni, nicnerikajici.

V jednicce se menili dopravni prostredky, zpusob jejich uziti (vc. nadzemky), ve dvojce se temer vsude pouzivala jen auta.

A co mi hrozne vadilo: hybani pusy se delalo pro anglickou, nikoli pro ceskou verzi. Vim, ze s tim nic neudelam, ale vadilo mi to – je to ceska hra.

Proste jednicka u me vitezi.

Další odpovědi
Berušinka

No nevím, mně se líbily oba díly. Každý má nějaké svoje pozitiva a negativa. Oboje se mi hrálo dobře. Doufám, že mě neřadíš do houfu lam, protože jsem holka =D Také jsem tam určitě nějaké „blbosti“ našla, ale ted si nemůžu vzpomenout – je to už nějaký ten pátek, co jsem to hrála. Vlastně jo – nejvíc mě nasr*l konec dvojky! To si mám jako domyslet?!
Každopádně Vito je docela fešák =D

anti-talent

Jedničku jsem hrál ještě jako náctiletý školák a ani jsem s podobnou hrou nikdy neměl zkušenosti. Byl jsem z jedničky naprosto urvanej-asi jako tak většina mých vrstevníků. Ten děj byl úžasnej, jen ten smutnej konec ☹ …Dvojka – po velmi úspěšné jedničce všichni čekali něco vyjímečného, samozřejmě – laťka byla hodně vysoko. Graficky, dabingem to nemělo chybu, ale v případě dějové stránky už tam něco scházelo. Mě třeba osobně i scházela možnost volné jízdy – cestování po městě, cestování nadzemkou, tramvají. S předchozími parťáky sem se dokážal i během hry velmi „platonicky“ sblížit, o to víc mě pak překvapil konec hry. Ve dvojce to jaksi plynulo a plynulo a furt jsem čekal, že přijde pořádnej rozjezd a ono nic, on konec…