zjentek

Jaký je váš názor na čištění „nepotřebných“ položek v registru?

Mám na mysli čištění registru pomocí extérních aplikací – za všechny uveďme nejznámější a mezi obvyklou veřejností nejrozšířenější CCleaner. Ten vyhledá, určí a označí nepotřebné položky v registru, které vám nabídne k odstranění. Drtivá část laické (obvyklé, chcete- li) veřejnosti pak označené položky odstraní jako celek. Důvod tohoto počínání laické veřejnosti je zřejmý – je totiž všeobecně známo, že nepotřebné položky v registru systému mohou v samotném systému „dělat paseku“. Pozorní si jistě všimli, že slůvko NEPOTŘEBNÉ jsem dal do uvozovok. To protože mě zajímá, zda položky CCleanerem nalezené jsou skutečně nepotřebné… když už je široká veřejnost maže jako balíček (pokud se takový v registru vyskytne). Jaký na věc máte názor?

(Si myslím, že například zbytky odinstalovaných programů a slepých cest k nim je možné z reg. odstranit. Ale co ostatní „nepoužívané“ a jiné položky, kterým nerozumíme, ovšem ccleaner je najde a označí jako zbytečné/nežá­doucí?)

Odpovědi
Mc Merkurion

… když se kácí les, létají třísky >>> takže, že čistič vyčistí něco, co nemá a naopak na něco zapomene, je potřeba brát jako riziko podnikání … hlavně že mi nemaže oblíbené položky a historii na xxx stránkách …

elkon

K odinstalování programů používej takovou aplikaci, která umí odstranit i všechny zbytky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon, jako třeba…?