1jirka22

Jaký je typ vypravěče v „Malém princi“?

Vševědoucí, přímý, nebo personální?

Já si myslím, že ze začátku a na konci přímý a uprostřed je personální, ale třeba se mýlím.

Nejlepší odpověď
annas

Po vašem doplnění.

Vypravěč má především narativní (vyprávěcí) funkci, dále udržuje kontakt se čtenářem. Autor v knize vystupuje jako pilot – takže nejde o vyprávění autora, ale pilota.

V jednom díle může být „vypravěčů“ několik. Malé prince jsem četla už dávno, takže detaily si přesně nepamatuji.

V díle jde o pohled dítěte (princ) a dospělého člověka (autor – pilot).

Domnívám se, že by to mohl být tak, jak jste napsal.

Začátek – autor vypráví o sobě v ich formě – přímý vypravěč, o princi v er-formě. Takže v další část by mohlo jít o personálního vševědoucího vypravěče. Malý princ – autorovo alter ego. Závěr přímý vypravěč.

Další odpovědi
quentos

Domácí úkoly tu neděláme, nejdřív napište svoje řešení, můžeme ho zkontrolovat.

da ny

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alter_ego

Alesh

Já myslel, že jsou prázdniny. 😉

da ny

To myslíš správně :)
To nebude donácí úkol, ale příprava na maturitu…

Alesh

Takže někdo září a někdo v září?