Jan Kuchař

Jaký je trest za vypouštění ventílků na cizím autě?

Můj puberťáckej bratr byl v noci pít, vypustil s jeho kamarádem 2 kola, o chvíli je zastavila policie, že je nějaká paní viděla z okna..a nepřiznali se, doklady totožnosti ale vydali a tak předpokládám, že brzy půjdou na výslech jelikož pravděpodobně byli viděni na kamerách, zajímá mě,jaký je stíhá trest. Děkuji

Odpovědi
Drap

Hodně záleží na vyšetřovatelích, na věku a na všech ostatních okolnostech. Nelze předjímat, bylo by to hádání z křišťálové koule.

miroslav.bk

Muj tip ke ten, ze jim (po pravu) „napari“ vytrznictvi.

Zpusobena skoda je teoreticky nula (pokud kola jen vypustili a nijak neposkodili), takze bych to videl max.na pokutu. Hodne take zalezi na jejich veku.. A take na tom, jestli se s nimi majitel nebude chtit soudit (pochybuju, ze by s tim nekdo ztracel cas) a pozadovat prolpaceni nakladu treba za odtah na benzinku, kde si kola dofoukne (vypustili 2 kola na jednom aute, nebo u kazdeho z aut jedno kolo? Pokud u kazdeho auta jedno kolo, ridic nasadi rezervu, zanadava si a pojede. Pokud dve jola na jednom aute, uz bych se bal, ze to majitel bude nejak resit, protoze i kdyby jedno kolo vymenil, na druhem prazdnem by se mu tezko chtelo jet).

Osobne si ale myslim, ze od PCR dostane pokutu (do litru), od majitele(u) aut(a) pres drzku (i kdyz to bohuzel v dnesni dobe asi ne) a zivot pujde dal.

Doporuceni: Bud se naucit pit, nebo prestat kdyz to neumi a pak blbnou:-D
Pro rypaly: Ano, taky jsme „v maldi“ delali kraviny…

Edison

Já bych to viděl na přestupek proti občanskému soužití… Při nejhorším na výtržnictví. Ale předjímat cokoli není na místě.

Herjulfson

Dle mého přestupek. Jako výtržnictví bych to určitě neviděl, když to byla jen taková hloupá klukovina. S nějakou pokutou se, ale počítat musí.

kia

Určitě větší než kdyby vypustil vzduch z kol na vlastním autě.