Adam Dočkal

Jaký je to škůdce na mladé jabloni?

Prosím o radu zkušenější zahrádkáře. Poslední cca 2 týdny mi začala chřadnou rok zasazená jabloň Granny Smith. Postupně schne a uvadají všechny listy a větvičky viz fotky v příloze. Nevíte prosím, o jakého se jedná škůdce a jak s ním zatočit? Nerad bych o jabloňku přišel. Předem velmi děkuji za jakékoliv rady.

Odpovědi
Drap

Může být poškozen i kořenový systém, třeba od hryzců. Podle listů to zase vypadá na nějaký druh spály.

zjentek

Probíhal letos nějaký řez? Věru zajímavě ostříhaný stromek, dle fota. Chtělo by to lepší fotky, pro ilustraci. Sucho není? Totiž ten stromek od pohledu víc než na škůdce vypadá, že umírá.

Adam Dočkal

Drží v zemi pevně a nevyklá se a potok je daleko, takže hryzec, který mě také napadl to podle mě nebude. Vedle této jabloně mám meruňku a broskev a ty rostou krásně – byly z jara sice plné mšic, ale po postřiku je vše OK. Paradoxně na jabloň mšice nešly, ale zase se u ní objevilo toto schnutí.