Vicki

Jaký je správný boršč?

Je pravda že správný boršč se údajně dělá ze sedmi druhů masa?Děkuji.

Odpovědi
Jahoda

Četla jsem, že ano. Šla jsem tedy do restaurace a objednala si ho. Přinesli mi to a byly v tom jen tři druhy masa. Správně by měl mít sedm druhů masa, ale protože je doba jaká je, nikde Vám to takto neudělají (možná jsou vyjímky v některých restauracích). Obešla jsem restaurace a v žádném boršči sedm druhů masa nebylo :(. + musím souhlasit s Nuk nuk. Kolik je tam druhů masa-na tom tolik nezáleží. Pokud by tam nebyla červená řepa, tak to teprve není boršč. ;o)

anonym

Pokud ze sve praxe znam,tak borsc se sklada ze tri druhu masa v pravem ruskem,pak je i ukrajina a tam je to z jednoho nanejvys ze dvou mas.Je dost oblibeny,chutny a syty.

Nuk nuk

V podstatě ano, mělo by jich být sedm, ale ve skutečnosti je boršč stejně tak lidový asi jako naše bramboračka nebo vánoční bramborový salát. Krom toho existuje několik základních ruských a několik ukrajinských verzí. Na borščí ve skutečnosti ani není tak důležité kolik druhů masa použijete, to nejpodstatnější tam dělá ta červená řepa, bez té se boršč neobejde.