Jaký je rozdíl mezi zip a rar?

Co je lepší? A je pravda že když zazipuji fotky tak tím neušetřím místo na disku?

Nejlepší odpověď
mosoj

U formátu JPG je to pravda. Místo již neušetříte, jenom nepatrně. Je to tím, že sám formát JPG je již komprimovaný.
Něco jiného by to bylo u formátu neko,promovaného TIF a pod.
Doplňuji:
Omlouvám se za hnusný překlep, již jsem nestačil opravit. Překlepů dělám mnoho protože píši po slepu ale ne všemi deseti.

Další odpovědi
rynek878

skoro žádný,ale raději používám WINRAR,protože otvírá i WinZIP

anonym

///
vyzkoušíme jednoduchý SROVNAVACI TEST, vytvořil jsem několikastránkový
soubor DOC o velikosti 200KB …

1/ program 7-Zip jej
do archivu *.7z (LZMA)
zmenšil na velikost pouhých ⇒ 25KB
do archivu *.zip
zmenšil na velikost ⇒ 30KB (zajímavé, vytvoří menší zip než program WinZIP)

2/ program WinRAR jej
do archivu *.rar
zmenšil na velikost ⇒ 27KB
do archivu *.zip
zmenšil na velikost ⇒ 33KB

3/ program WinZIP jej
do archivu *.zip
zmenšil na velikost ⇒ 33KB
do archivu *.zipX (LZMA, málo kdo však zipX formát používá)
zmenšil na velikost ⇒ 25KB

Vítěz je docela patrný
když si k tomu přičteme, že WinZip i WinRAR jsou placené a v oficialni instalaci jim chybí lokalizace do češtiny, zatímco program 7-Zip je v českém jazyce, k tomu je zdarma a umí pracovat nejen se svými 7z archivy, ale i s archivy rar, zip (ktere umi delat jeste mensi nez winzip) a dokonce i zipX …

quentos

jen jiná forma komprimace. „Lepší“ – těžko říct, to by to pak tvůrci jednoho z programu mohli rovnou zabalit

To pravda není, po zazipování zmenšíte jejich velikost, jinak by komprimace ztrácela smysl

RomanP

V Raru si můžes svá data chránit heslem u Zipu nikoli

WinRAR ve verzi 3.90 je lokalikzován do češriny. Češtinu k němu dodal v roce 2009 Viktor Kabeláč