Tygr99

Jaký je rozdíl mezi vitaminem v ovoci a vitaminem v tabletkách?

Nejlepší odpověď
marci1

Rozdíl je jen v tom, že vitamíny v tabletkách jsou mnohem dražší. Čerstvé ovoce a zelenina ale obsahuje vlákninu, kterou potřebujeme pro správné trávení a jako prevenci onemocnění tlustého střeva. V tomto onemocnění jsme na špičce výskytu. http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vitam%C3%AD­ny%20v%20ovoci%20a%20vi­tam%C3%ADn%20v%20ta­bletk%C3%A1ch

Další odpovědi
terry

Vitamíny v ovoci, krom toho, že jsou přírodního původu, obsahují navíc tzv. bioflavonoidy. To jsou látky, které nelze vyrobit a které podporují vstřebávání a využitelnost vitamínů i dalších látek.
Vitamín jako takový je stejný, rozdíly jsou v těch dalších látkách. Proto jsou některé vitamíny v tbl, např vit. C velmi levné. Záleží také na množství obsaženého vitamínu.
Jiné tabletované vitamíny jsou drahé a to z různých důvodů. Někdy se platí značka. Ta může být třeba velmi známá, ale nemusí zaručovat kvalitu. Jindy se platí za kvalitu. Tj, že některé firmy jsou schopny kvalitu udržet, ale ta zase nemůže být na pár korun. Výzkum a vývoj je opravdu velmi drahý. Trvá léta a patenty a obnovování certifikátů taté hodně stojí. To jsou obvykle vitamínové tbl vyrobené z přírodních zdrojů.
A zase. Je obrovský rozdíl mezi výrobky z výtažků, z extraktů aj.
Další věc je ta, ve kterém ovoci je kolik oněch vitamínů.
Jablko čerstvě utržené a hněd snědené – to ano, ale kde rostlo? Jaká je spodní voda? Jaká voda z deště na něj padala? To vše se dostalo to toho plodu.
A ovoce či zelenina z obchodu? Na netu toho je plno. Plody jsou sklízeny nezralé, dlouho se přepravují a skladují, jsou různě stříkané, aby vydržely krásné a jako čerstvé. Po té době už v nich moc vitamínů není.

mosoj

Na příklad :

Jakákoliv dávka synthetického vitamínu C větší než 200 mg je zbytečná neboť co je nad 200 mg
tělo vyloučí močí. Takže kdo bere větší dávky celaskonu docela dobře zásobuje svoje WC a zbytečně vyhazuje peníze.
Takže tablety o obsahu 500 mg a 1000 mg jsou farmaceutickým podvodem . Úplně v pořádku to není ani s tzv. postupným uvolňováním.

Přírodní vitamín C naopak tělo vstřeba bez bez problémů. Poslední výzkumy ukazují že za to může selen. Takže když synthetický vitamin C ( kyselina askorbová) tak je dobrá kombinace se selenem.
Vitaminem C se nepředávkujete, právě proto že se ho tělo zbaví v moči. Přírodním také ne, to by jste museli sníst najednou sud zelí.

U vitaminu A zase hrozí předávkování, takže je lepší brát betakaroten a tělo si z něho vyrobí tolik vitamínu A kolik potřebuje.

Podobné je to i ostaních vitamínů. Vždy je lepší přírodní forma už jenom z důvodu nemožnosti se předávkovat. I když myslím že v minulosti byly případy předávkování vitamínem D u polárníků, kteří jedli játra z ledního medvěda.

anonym

Vitamín v ovoci je přírodní a pro organismus přijatelný, lépe zužitkovatelný bez nežádoucích účinků. Vitamín v tabletách je často jen placebo, organismem „propadne“ bez potřebného efektu a je ho potřeba mnohem větší množství, než by stačilo v přírodní formě. Navíc je samozřejmě dražší. DOktoři jsou vlastně „obchodní zástupci“ farmac. průmyslu, protože dovedou jen předepsat syntetické „léky“ a doporučit umělé „vitamíny“, místo aby poskytli praktické rady a doporučili nejpřirozenější zdroje potřebných vitamínů a minerálních látek.

Zdroj: www.apostol.web­node.cz/O-zdravi

Pepa21

V ovoci a zelenině jsou vitamíny nejlepší. Potíž je v tom kolik jich tam zkutečně je.
Nad tímto jsem se zamýšlel asi před 1/2 rokem a konzultoval to se známou.
Zde jsou informace.

Zdroj: http://poradcez­dravi.blog.cz/1211/proc-se-potravinovy-doplnek-tak-jmenuje

Sta67

mosoj: Nesouhlasim. To, že vitamin tělo vyloučí močí, ještě neznamená, že neovlivní procesy uvnitř těla. DDD vitaminu C byla stanovena jako dávka, která bezpečně předejde akutnímu skorbutu (kurdějím) u zdravého nekuřáka.