Anonymka15+

Jaký je rozdíl mezi těmito kapradinami?

Dobrý den, naprosto nepoznám rozdíl mezi rostlinami: kapraď samec, papratka samičí a hasivka orličí. Dokáže mi někdo poradit, jak mám od sebe tyto rostliny odlišit? Na obrázcích, které jsem zatím viděla, vypadají všechny stejně. Můžete mi prosím poradit? Za všechny odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Hlavně ve velikosti papratka samičí je téměř poloviční oproti kapradi samec. Hasivka orličí je potom dvojnásobného vzrůstu než kapraď samec. Při podrobném prohlédnutí zjistíš i další drobné rozdíly.